fbpx Europejski Kongres Finansowy | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Europejski Kongres Finansowy

Baner konferencjiTematy związane z ryzykiem wojny, konsekwencjami sankcji oraz koniecznością odbudowy zrujnowanej wojną gospodarki Ukrainy będą przewijały się w wielu sesjach Europejskiego Kongresu Finansowego odbywającego się w Sopocie w dniach 6-8 czerwca. Istotnym elementem EKF jest Forum Akademickie Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF 2022), w ramach którego wyniki swoich bada prezentują studenci, a wykład na Uniwersytecie Gdańskim wygłosi prof. Leszek Balcerowicz. Wykład pt. „Omamianie i jak mu przeciwdziałać" zaplanowany jest 7 czerwca o godz. 19.00 w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania UG w Sopocie, ul. Piaskowa 9.

W ramach EKF zaplanowano wiele sesji poświęconych zagadnieniom takim jak cyberbezpieczeństwo i rozwój technologii w finansach, szeroki wachlarz problematyki ESG czy wyzwań związanych z rosnącą inflacją. Na Kongresie gościć będą przedstawiciele władz finansowych Ukrainy oraz instytucji finansowych i rozwojowych z demokratycznego świata oraz wielu krajowych i zagranicznych ekspertów.

Główne obszary tematyczne tegorocznej, dwunastej edycji Kongresu obejmą m.in.:

– wiarygodność PLN i stabilność systemu finansowego

– wyzwania w dobie wysokiej inflacji i niepewnego wzrostu

– odpowiedzialne wdrażanie ESG

– cyberbezpieczeństwo i wyzwania cyfryzacji

– stymulowanie wzrostu inwestycji prywatnych i atrakcyjności rynku kapitałowego

– relacje pomiędzy instytucjami finansowymi i ich klientami.

Ostatniego dnia Kongresu odbędą się trzy, tradycyjne już, debaty:

– okrągły stół – makroekonomiczne wyzwania i prognozy dla sektora finansowego

– okrągły stół ryzyka bankowego

– okrągły stół – mapa wyzwań technologicznych dla sektora finansowego, których zwieńczeniem będzie debata prezesów największych polskich banków – mapa wyzwań przed sektorem bankowym.

Jak co roku wymiernym, praktycystycznym efektem obrad Kongresu będą rekomendacje dotyczące stabilności finansowej i rozwoju gospodarczego Polski i UE.

Więcej informacji na stronie internetowej Kongresu.

poniedziałek, 6 czerwca 2022 roku, 18:55