fbpx Muminki i ewolucja | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Muminki i ewolucja

Kadr z filmu Zbrodnie przyszłościKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu na dwie premiery. Młodsi i starsi widzowie będą się znakomicie bawić na Pamiętnikach Tatusia Muminka. Ci, którzy poszukują w kinie mocnych wrażeń będą się dobrze bawili na Zbrodniach przyszłości.

Pamiętniki Tatusia Muminka

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił!

Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

„Pamiętniki Tatusia Muminka” to polska koprodukcja na podstawie ukochanych książek Tove Jansson. Sentymentalna gratka dla nieco starszych i coś całkowicie odmiennego dla młodych widzów, którzy mogą poznać Muminki na nowo.

Zbrodnie przyszłości

Głębokie zanurzenie w niezbyt odległej przyszłości, w której ludzkość uczy się dostosowywać do swojego syntetycznego otoczenia. Ta ewolucja przenosi ludzi poza ich naturalny stan i przechodzi w metamorfozę, która zmienia ich biologiczny skład.

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 22 lipca 2022 roku, 12:54