fbpx Polski weekend w kinie | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Polski weekend w kinie

Kadr z filmu ApokawixaKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu aż na trzy polskie premiery. Widzowie mają do wyboru dokumentalny film o Annie Przybylskiej, komedię i horror w jednym nad pięknym polskim morzem pełnym sinic i komedię romantyczną. Dla trochę młodszych widzów jest historia o wędrującej krowie i jej przyjaciołach.

Ania

„Ania” to wzruszająca opowieść o przedwcześnie zmarłej polskiej aktorce - Annie Przybylskiej, niezapomnianej Marylce z serialu „Złotopolscy”. Twórcami filmu są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, którzy przygotowali wyjątkowe dokumenty o największych polskich gwiazdach estrady – „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”.

Apokawixa

„Apokawixa” to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli…

Mama Mu wraca do domu

Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy! Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie wywraca się do góry nogami. Mama Mu, zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż. Wokół jest przecież tyle do zobaczenia! Jej optymizmu nie podziela jednak Pan Wrona, który najchętniej nigdzie by się nie ruszał. Przyjaźń bohaterów zostanie wystawiona na próbę, a Mamę Mu czeka odpowiedź na ważne pytanie: Czym tak naprawdę jest dom i skąd mamy wiedzieć, gdzie jest?

Kochana przez pokolenia krowa na wielkim ekranie! „Mama Mu wraca do domu” to ekranizacja niezwykle popularnej, szwedzkiej serii książek dla dzieci. Pełna optymizmu i uroku historia o przyjaźni i wielkiej wędrówce dla całej rodziny.

Miłość na pierwszą stronę

„Miłość na pierwszą stronę” to historia Niny (Olga Bołądź) - współczesnego kopciuszka i Roberta (Piotr Stramowski) - syna pary prezydenckiej. Ona jest w trakcie życiowej przemiany i przebojowo stawia pierwsze kroki w zawodzie paparazzi. On też chce żyć na własnych zasadach i uwolnić się od blasku fleszy, co może okazać się trudniejsze, niż przypuszcza. Między bohaterami zaiskrzy jedynie ulotna „miłość na pierwszą stronę”, czy wielkie uczucie na całe życie?

Więcej informacji o repertuarze na stronie internetowej kina Helios w Galerii Metropolia.

piątek, 7 października 2022 roku, 14:59