fbpx Śmiech, strach i łzy | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Śmiech, strach i łzy

Kadr z filmu AmsterdamKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu na cztery premiery. Widzowie mają do wyboru dwie komedie, horror i dramat historyczny. Dla słuchaczy Radia MORS mamy wejściówki na dowolny film. Żeby je zdobyć wystarczy przesłać na adres mors@ug.edu.pl odpowiedź na pytanie gdzie jest teraz ORP Orzeł typu Kilo.

Amsterdam

Akcja rozgrywa się w latach 30., opowiadając o trzech przyjaciołach, którzy są świadkami morderstwa, sami stają się podejrzanymi i odkrywają jeden z najbardziej skandalicznych spisków w amerykańskiej historii.

Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle

W czasach, gdy w Polsce półki sklepowe świeciły pustkami, bohaterowie filmu znaleźli sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy. Skąd wiedzieli na czym można zrobić biznes? Jak dorobili się w czasach kryzysu? Choć mogłoby się wydawać, że to był męski świat, to prawdziwą głowę do interesów miały kobiety. Dorota, Krysia, Marzena i Sabrina udowadniają starą prawdę, że gdy kobieta o coś walczy, to nigdy się nie podaje i nikt nie jest w stanie jej zatrzymać.

Orzeł. Ostatni patrol

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, skryty w głębinach Morza Północnego sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne czyny, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”. Teraz staje przed niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie.

Zaproszenie

Po śmierci matki , Evie (Nathalie Emmanuel) robi test DNA... i odkrywa zaginioną kuzynkę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Zaproszona przez nowo poznaną rodzinę na wystawne wesele na angielskiej wsi, jest oczarowana przez seksownego arystokratę. Jednak wkrótce zostaje wciągnięta w koszmar przetrwania, gdy odkrywa pokręcone sekrety historii swojej rodziny i niepokojące intencje.

Więcej o repertuarze na stronie internetowej kina Helios w Galerii Metropolia.

piątek, 14 października 2022 roku, 15:47