fbpx Egzorcyzmy, Halloween i zło | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Egzorcyzmy, Halloween i zło

Scena z filmu Halloween. FinałJakich premier można się spodziewać 28 października w kinie? Oczywiście horrorów, horrorów i jeszcze raz horrorów. Kino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na trzy nowe filmy, które mają przerazić widzów. Egzorcyzmy, Halloween i zło a do tego po dwa maratony horrorów w piątek i poniedziałek oraz bilety za 10 zł z okazji święta kina przypadającego 30 października. Jakby was to nie przekonało, to Radio MORS dokłada jeszcze darmowe wejściówki na dowolny film. Żeby je zdobyć wystarczy napisać na adres mors@ug.edu.pl którym filmem w karierze Jamie Lee Curtis był Halloween.

Egzorcyzmy Siostry Ann

Siostra Anna jest przekonana, że jej powołaniem jest walka z demonami. Wie, że na skutek dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa zyskała pewien wyjątkowy dar. Kościelne zasady są jednak jednoznaczne – egzorcystami mogą być tylko księża. Dla kobiet spotkanie z demonem jest po stokroć bardziej niebezpieczne. Pragnienie Anny jest silniejsze niż strach i rozsądek. Jej mistrz i mentor, pozwala jej uczestniczyć w procesie szkolenia egzorcystów z pozycji obserwatorki. Podczas jednej z przerażających sesji, Anna doświadcza obecności demona o niesłychanej mocy. Jest on zbyt potężnym przeciwnikiem dla początkujących egzorcystów, ich dusze stają się dla niego łatwym łupem. Wkrótce okazuje się, że jedyną osobą zdolną stawić mu czoła jest właśnie siostra Anna. Nie jest to bowiem ich pierwsze spotkanie.

Halloween. Finał

Cztery lata po wydarzeniach z ubiegłorocznego Halloween Zabija, Laurie mieszka z wnuczką Allyson (Andi Matichak) i kończy pisać swój pamiętnik. Michael Myers nie był widziany od tamtej pory. Laurie, po tym jak pozwoliła, aby widmo Michaela determinowało jej życie przez dekady, postanowiła wyzwolić się od strachu i wściekłości i zapanować nad swoim życiem. Jednak kiedy młody mężczyzna, Corey Cunningham (Rohan Campbell), zostaje oskarżony o zabicie chłopca, którym się opiekował, zapoczątkowuje to kaskadę przemocy która zmusi Laurie do ostatecznej konfrontacji ze złem, raz na zawsze.

Siedlisko zła

Ben zostaje oskarżony o morderstwo. Twierdzi jednak, że był opętany przez demona. Steven, najbliższy przyjaciel Bena, postanawia dowieść jego niewinności. Zaczyna badać zbrodnię na własną rękę. To uruchamia łańcuch niszczycielskich, nadprzyrodzonych wydarzeń, które zmuszają przypadkową rodzinę i Stevena do przerażającej walki o przetrwanie. Wszystko rejestrują ukryte kamery.

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 28 października 2022 roku, 13:25