fbpx Święta już zawitały do kina | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Święta już zawitały do kina

Kadr z filmu Dzika nocKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w ten weekend na 4 premiery. Trzy to miłe familijne filmy dla dzieci, ale czwarty kompletnie łamie konwencję świątecznego lukrowania. Święty Mikołaj o umiejętnościach Johnego Wicka czy Deadpoola będzie bardzo aktywnie bronił świątecznego nastroju przed bardzo złymi facetami.

Dzika noc

Producenci filmów ”Nikt”, „John Wick”, „Deadpool 2” realizują dla studia Universal mroczny thriller „Dzika Noc”. Zobaczymy między innymi gwiazdę serialu "Stranger Things” Davida Harboura oraz zdobywcę nagrody Emmy- Johnego Leguizamo oraz innych: Edi Pattersona, Cam Gigandet Alexa Hassella i Beverly D'Angelo. Film wyreżyserowany został przez norweskiego reżysera Tommy'ego Wirkolę ("Hansel & Gretel: Łowca czarownic” na podstawie scenariusza Pata Caseya i Josha Millera (Sonic 2.Szybki jak błyskawica).

Kiedy pewna, bogata rodzina zostaje zakładnikami w Wigilię, przestępcy nie są przygotowani na niespodziewanego bojownika. Święty Mikołaj (w tej roli David Harbour, serial Stranger Things) jest na miejscu i ma zamiar pokazać, dlaczego Mikołaj nie będzie taki święty.

Kierunek Księżyc!

Czasami lepiej posłuchać młodszej siostry! Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła. Gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na Księżyc! Podczas tej nieprawdopodobnej wyprawy połączy swe siły ze strzegącym dziecięcych snów Piaskunem, weźmie udział w kosmicznym wyścigu po Drodze Mlecznej i poprosi o wsparcie Nocną Wróżkę. Zanim Piotrek odnajdzie Anię, czeka go mnóstwo przygód. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater!

Uwolnić Poly

Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Wielki zielony krokodyl domowy

Kiedy rodzina Primmów przeprowadza się do Nowego Jorku, ich syn, Josh z trudem przystosowuje się do nowej szkoły i nowych przyjaciół. Wszystko to zmienia się, kiedy chłopiec poznaje Lyle'a - śpiewającego krokodyla (Shawn Mendes), który uwielbia kąpiele, kawior i muzykę i mieszka na strychu ich domu. Dwójka szybko się zaprzyjaźnia, ale kiedy na Lyle'a czycha zły sąsiad, pan Grumps (Brett Gelman), Primmowie muszą połączyć siły z właścicielem Lyle'a, Hectorem P. Valenti (Javier Bardem), aby pokazać światu, że nie ma nic złego w wielkim śpiewającym krokodylu o wspaniałej osobowości.

Więcej informacji o repertuarze kina Helios na stronie internetowej kina.

piątek, 2 grudnia 2022 roku, 13:05