fbpx Poznajmy się! Badanie potrzeb imigrantów w Polsce | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Poznajmy się! Badanie potrzeb imigrantów w Polsce

Poznajmy się banerHi! Привіт! Cześć! "Poznajmy się" to działania włączające uczniów ukraińskich przebywających w województwie pomorskim w budowanie lokalnego środowiska i wzmacniających integrację społeczną poprzez realizowanie zajęć teatralnych z edukacji międzykulturowej, a także działań promujących kulturę ukraińską. Projekt aktywizuje też polskich uczniów i nauczycieli, zwiększając poziom świadomości i empatii w zakresie potrzeb i problemów obcokrajowców. Przyjechałeś do Polski? Wypełnij ankietę!

"Chcemy uciec od określeń migrant czy uchodźca, na rzecz poznawania siebie z silnych stron i wzmacniania poczucia własnej wartości. Projekt odpowiada na problem braku świadomości międzykulturowej u Polaków, a co za tym idzie stygmatyzacji osób przybyłych do nas z innych krajów. Głównym celem jest zwiększenie świadomości międzykulturowej dzieci i młodzieży oraz wypracowanie wspólnych praktyk i rekomendacji dla pedagogów zarówno ukraińskich jak i polskich. Zainteresowanych włączymy w wydarzenia edukacyjne (warsztaty dla dzieci i młodzieży, seminaria dla polskich i ukraińskich pedagogów) oraz kulturalne (Dzień Kultury Ukraińskiej). Głównymi odbiorcami są uczniowie i nauczyciele - Polscy i Ukraińcy. Dzień Kultury Ukraińskiej to wydarzenie dla rodzin z dziećmi - ukraińskich i polskich, a także dla wszystkich miłośników poznawania innych kultur" - informują organizatorzy.

Are you a foreigner living in Poland? Fill out our survey, thanks to which we will get to know your needs better.

Ви іноземець, який проживає в Польщі? Заповніть нашу анкету, завдяки якій ми краще дізнаємося про ваші потреби.

Jesteś obcokrajowcem, mieszkającym w Polsce? Wypełnij naszą ankietę, dzięki której poznamy bliżej Twoje potrzeby.

Share, so together we will reach a larger community. Поділіться, і разом ми досягнемо більшої спільноти. Udostępnij, a razem dotrzemy do większej społeczności.

Thanks to / SДякую / Dziękujemy : Kateryna Shpytalenko, Radio MORS

You Plan Culture www.youplanculture.com

Partnerami akcji są: Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz Muzeum Emigracji w Gdyni. W docieraniu do odbiorców pomaga Radio MORS. Działanie w ramach projektu “Poznajmy się” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz