fbpx Ron straszy apokalipsą | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Ron straszy apokalipsą

Kadr z filmu Pukając do drzwiKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na trzy premiery. Widzowie mają do wyboru kryminał dla dzieci, komedię dla hazardzistów oraz horror dla spodziewających się końca świata.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Przed parą detektywów kolejny twardy orzech do zgryzienia. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby impreza z darmowymi słodyczami, na którą czekają wszyscy mieszkańcy Valleby, nie doszła do skutku. Z Akademii Nauki ginie teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz przedwcześnie błyskają, a ze sklepu z biżuterią ginie żywy skorpion. Maja i Lasse mają kilku podejrzanych. Nie wykluczają nawet, że winny może być ksiądz – w końcu to na kościelnej wieży znaleziono poszlaki. W śledztwie pomagają im policjant i emerytowana złodziejka, Lillie, która mieszka w domu spokojnej starości.

Masz ci los!

Podczas stypy po pogrzebie ukochanego dziadka rodzina orientuje się, że w loterii padły właśnie numery, którymi staruszek grał przez całe życie. Nie ma czasu na rozpacz i łzy, kiedy zwycięski kupon jest w marynarce. Trzy metry pod ziemią. Rodzina i przyjaciele nagle z wielką mocą odczuwają potrzebę zobaczenia dziadka jeszcze raz... Do gry niespodziewanie wkracza także ksiądz okolicznej parafii, który doskonale wie, co knują krewni i sam chętnie odświeżyłby kościół (i nie tylko) przy pomocy pieniędzy z wygranej. Zaczyna się wyścig na pomysły, intrygi i podstępy. Najlepiej takie, żeby fortuną podzielić się z możliwie najmniejszą liczbą pozostałych. A najchętniej z nikim. Człowiek jest z gruntu dobry… ale nie, gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze!

Pukając do drzwi

Eric i Adrew razem z adoptowana córka są na wakacjach w oddalonym od cywilizacji domku letniskowym. Jednak ich wypoczynek zostaje przerwany przez napad. Jeden z włamywaczy, Leonard twierdzi, że zbliża się apokalipsa i że rodzina została wybrana do działania. W filmie M. Night Shyamalana zobaczymy Jonathana Groffa ( serial „Mindhunter”), Bena Aldridge’a, Dave’a Bautistę ("Avengers: Koniec gry","Diuna") oraz Rupperta Grinta ( seria„Harry Potter”). To będzie piętnasty film w karierze twórcy takich filmów jak "Szósty zmysł" , "Split" czy "Old". Shyamalan jest też producentem i autorem scenariusza.

Więcej informacji o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 3 lutego 2023 roku, 14:47