fbpx StudenciDlaZdrowia - akcja na UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

StudenciDlaZdrowia - akcja na UG

StudenciDlaZdrowia banerStudenciDlaZdrowia to największa w Polsce inicjatywa poświęcona dbaniu o zdrowie psychiczne i fizyczne dla studentów. Została ona stworzona przez studentów z Niezależnego Zrzeszenia Studentów - jest ona największą w Polsce organizacją studencką, która działa nieprzerwanie od 42 lat.

Z racji tego, że organizatorzy sami są studentami, doskonale wiedzą z jakimi problemami i wyzwaniami mierzą się ich rówieśnicy. Są przekonani, że dzięki StudentomDlaZdrowia czas studiowania upłynie im zdrowiej, przyjemniej i efektywniej. Zdrowiej, bo organizowane przez nich wydarzenia pokazują studentom jak mogą zadbać o własne zdrowie psychiczne i fizyczne. Przyjemniej, bo pokazują proste sposoby na to jak polubić siebie, być asertywnym czy nawiązywać kontakty. Efektywniej, bo dają im gotowe narzędzia na zwiększenie skuteczności naszych działań takich jak nauka do sesji, ustalanie priorytetów lub zarządzanie czasem.

Wierzą, że szeroki dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych dotyczących zdrowia psychicznego i fizycznego pomoże studentom nie tylko pomyślnie zdać egzaminy, bądź poradzić sobie z pojedynczymi sytuacjami kryzysowymi, lecz przede wszystkim da im szansę na zwiększenie świadomości na temat tego, jak ważne jest dbanie o siebie.

Jako StudenciDlaZDrowia stworzyli bezpłatne konsultacje psychologiczne online z profesjonalnymi psychologami, webinary dotyczące dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne prowadzone przez doświadczonych terapeutów oraz regularnie wrzucają informacje związane z szeroko rozumianym well-being na naszego Facebooka oraz Instagrama.

Ich przykładowe posty dotyczyły technik asertywności, sposobów na uspokojenie się oraz zawierały przepisy na zdrowe posiłki.

Wydarzenia stacjonarne dotykały tematyki regeneracji przed sesją egzaminacyjną, odbyło się też wspólne tańczenie zumby oraz warsztaty z ustalania priorytetów.

Zagadnienia poruszane podczas organizowanych przez StudentówDlaZdrowia webinarów, prowadzonych przez platformę Facebook, dotyczyły dbania o zdrowie psychiczne na co dzień, zaburzeń żywienia oraz lubienia siebie.

Chcesz wiedzieć jak zadbać o własne zdrowie psychiczne i fizyczne? Balans między życiem prywatnym, a pracą jest dla Ciebie ważny? A może chciałbyś dowiedzieć się więcej o wyznaczaniu celów lub efektywniejszej pracy?

Zachęcamy do poznania bliżej StudentówDlaZdrowia klikając jeden z poniższych linków:

Radio MORS jest patronem medialnym akcji.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz