fbpx Platige Image w Centrum Filmowym UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Platige Image w Centrum Filmowym UG

Platige Image w Centrum Filmowym UG plakatZapraszamy serdecznie na unikatowe wydarzenie w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy! 3 marca o godz. 17:00 odbędzie się wyjątkowa projekcja filmów krótkometrażowych i zwiastunów gier wideo autorstwa studia Platige Image. Po pokazie będzie miało miejsce spotkanie z współzałożycielem studia, Jarosławem Sawko.

Wyświetlimy filmy:
Katedra, reż. Tomasz Bagiński, 2002, 7”
Sztuka spadania, reż. Tomasz Bagiński, 2004, 6”
Kinematograf, reż. Tomasz Bagiński, 2009, 13”
Lekcja nieskończoności, reż. Jakub Jabłoński i Bartek Kik, 2008, 15”
Paths of hate, reż. Damian Nenow, 2010, 11”
Miazmat, reż. Klaudiusz Wesołowski, 2018, 4”

Oraz zwiastuny z gier:
 Wiedźmin 3: Dziki Gon, dew. CD Projekt RED (2015)
 Cyberpunk 2077, dew. CD Projekt RED (2020)
 Skull & Bones, dew. Blue Byte, Ubisoft Chengdu, Ubisoft Singapore (2023)
 Frostpunk, dew. 11 bit studios (2018)
 Metro Exodus, dew. 4A Games (2019)
 Resident Evil Village, dew. Capcom Company (2021)
 Dying Light 2: Stay Human, dew. Techland (2022)
 Company of Heroes 3, dew. Relic Entertainment (2023)
 The Medium, dew. Bloober Team (2021)
 Operacja Monarch | Call of Duty: Warzone, dew. Infinity Ward, Raven Software (2022)

Sumaryczny czas trwania pokazów to około 95 minut.
Data i godzina: 03.03.2023 r. | godz. 17:00
Cena biletu: 15 zł (kartą lub gotówką na miejscu)
Miejsce: Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy (w gmachu Biblioteki Głównej UG)
Dojazd: wjazd od ul. Grunwaldzkiej (przy Castoramie)
---------------------------------------
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/632789125524842
---------------------------------------

Platige Image od ponad 25 lat łączy sztukę z nowoczesną technologią. "Jesteśmy studiem produkcyjnym i postprodukcyjnym specjalizującym się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów wizualnych dla świata filmu, rozrywki, edukacji oraz reklamy, a także produkcji imprez masowych i tworzeniu opraw telewizyjnych w technologii Vizrt. Produkujemy także trailery dla największych producentów i wydawców gier komputerowych.

Platige Image to najbardziej rozpoznawalne w kraju i za granicą polskie studio kreatywne. O tym, że naszą pracę wykonujemy najlepiej świadczy przyznane nam ponad 200 nagród i wyróżnień, m.in. BAFTA, EFA, nagrodę Goya, nagrody na festiwalu SIGGRAPH oraz nominacje do Oscarów, Złotej Palmy na Festiwalu Filmowym w Cannes i Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Pomimo tych sukcesów nie zwalniamy tempa. Zatrudniając ponad 300 najwyższej światowej klasy artystów, ekspertów, reżyserów, dyrektorów artystycznych, grafików, designerów, animatorów i producentów chcemy zdobywać nowe rynki. Z powodzeniem realizujemy projekty na rynkach Chińskim oraz krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W 2022 r. powołaliśmy do życia nową spółkę, której celem jest wzmocnienie pozycji Platige w USA".

Jarosław Sawko jest producentem filmowym, a także współwłaścicielem i Przewodniczącym Rady Nadzorczej Platige Image S.A. Jako producent i koproducent pracował przy cenionych filmach fabularnych oraz animowanych. Pośród najważniejszych tytułów można wymienić choćby nominowaną do Oscara „Katedrę” czy uhonorowaną nagrodą BAFTA „Sztukę spadania”, a także „Kinematograf” i „Legendy polskie” – wszystkie wyreżyserowane przez Tomka Bagińskiego.

Zainicjował produkcję shortów i projektów specjalnych w Platige Image, a także założył dział VFX. Na swoim koncie ma realizacje efektów wizualnych do takich produkcji jak: „Antychryst” i „Melancholia” w reżyserii Larsa von Triera, „Wonder Woman” Patty Jenkins, „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego, „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Katyń” Andrzeja Wajdy.

Najważniejszy tytuł w jego portfolio producenckim to „Jeszcze dzień życia”. Pełnometrażowa hybryda animacji i filmu dokumentalnego, wyreżyserowana przez Damiana Nenowa i Raúla De La Fuente, miała swoją premierę na Festiwalu w Cannes, wzbudzając uznanie krytyków i widzów. Otworzyło ono drzwi do międzynarodowego sukcesu – „Jeszcze dzień życia” był pokazywany na najważniejszych festiwalach filmowych oraz w kinach na całym świecie. Film zdobył między innymi Europejską Nagrodę Filmową 2018 dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Animowanego, a także przyznawaną przez Hiszpańską Akademię Sztuki Filmowej nagrodę Goya dla Najlepszego Filmu Animowanego.

Obecnie pełni rolę producenta wykonawczego serialu Netflix „Wiedźmin”.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz