fbpx Gdański Przegląd Krótkich Metraży | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Gdański Przegląd Krótkich Metraży

Gdański Przegląd Krótkich Metraży plakatZapraszamy na Gdański Przegląd Krótkich Metraży, który odbędzie się w Centrum Filmowym UG im. Andrzeja Wajdy już 24 marca w godzinach 16:00 – 20:30 oraz 25 marca 11:00 – 19:30. Wstęp jest darmowy.

Wydarzenie obejmuje 6 bloków tematycznych, 2 spotkania oraz quiz dla dzieci i młodzieży. W programie wybrane filmy z ostatnich 5 lat.

Wszystkie seanse będą dostępne z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących oraz z napisami przeznaczonymi dla osób niesłyszących. Dodatkowo na sali kinowej zamontowana będzie pętla indukcyjna, a podczas cykli 'Debiuty' i 'Tęczowa miłość' oraz na zaplanowanych spotkaniach bezpośrednio po tych seansach, obecny będzie tłumacz języka migowego.

Po więcej informacji zapraszamy na nasze wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/3wJt0NSia

Program wydarzenia:

Piątek 24/03

16:00 - 18:30 Debiuty + spotkanie

Poznaj pierwsze filmy młodych twórców. Spotkanie będzie dotyczyć trudności w stworzeniu swojego pierwszego filmu.

19:00 - 20:30 Docenione z zeszłych lat

Najciekawsze tytuły z ostatnich 5 lat, w tym nominowana do Oscara ,,Sukienka".

Sobota 25/03

11:00 - 12:30 Film oczami najmłodszych + quiz

Filmy stworzone przez dzieci i młodzież na warsztatach w Domu Filmowym w Gdynii. Po seansie odbędzie się quiz wiedzy z nagrodami.

13:00 - 14:30 III młodość

Seniorzy na wielkim ekranie, ich codzienne rozterki oraz małe i wielkie chwile radości.

15:00 - 17:30 Tęczowa miłość + spotkanie

Miłość ma wiele odcieni i barw, jednak nie każda traktowana jest z należytym szacunkiem. Po seansie rozmowa z Profesor Ewą Graczyk odnośnie sojusznictwa i inkluzywności.

18:00 - 19:30 Trzy oblicza Studia Munka

Trzy produkcje stworzone w ramach cyklu 30 minut w Studiu Munka ukazujące różnorodne tematy.
Gdański Przegląd Krótkich Metraży plakat
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz