fbpx Dokument kreskówka i fabuła | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Dokument kreskówka i fabuła

Kadr z filmu Transformers. Przebudzenie bestiiKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w ten weekend na trzy premiery z zupełnie różnych gatunków. Widzowie mogą obejrzeć dokument na temat rodziny Ulmów, film animowany o przygodach królika Karola i kolejną część Transformersów.

Historia jednej zbrodni

Nowy film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące...

Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów, podążył powojennym tropem odpowiedzialnych za mord... Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary, a żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech.

Historia jednej zbrodni to nie tylko świetnie zrealizowany, trzymający uwagę widzów od pierwszej do ostatniej minuty dokument. To także film misyjny, w służbie prawdy, dopowiadający brakujące elementy historii rodziny Ulmów, nad którymi do tej pory nikt się nie pochylił.

Najlepsze urodziny Królika Karola

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego ogonem psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Transformers: Przebudzenie Bestii

W filmie "Transformers: przebudzenie bestii" poznamy nowy rodzaj robotów - upodobniające się do zwierząt Maximale. Spektakularne, pełne akcji doświadczenie kinowe, które rozgrywa się po wydarzeniach z przebojowego filmu Bumblebee wprowadza po raz pierwszy na duży ekran nowe, inspirujące postacie ze świata Transformerów, jednocześnie pokazując ulubione postacie w sposób, w jaki nigdy wcześniej ich nie widziano.

Ta epicka przygoda zabierze widzów w podróż od Nowego Jorku lat 90-tych, przez dżungle Peru, aż po najdalsze zakątki wszechświata. W wyreżyserowanym przez Stevena Caple Jr. filmie „Transformers: Przebudzenie bestii” zobaczymy miedzy innymi Anthony'ego Ramosa ("Narodziny gwiazdy"), Dominique Fishback ( „Judasz i Czarny Mesjasz”).

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie internetowej kina.

piątek, 9 czerwca 2023 roku, 11:47