fbpx Syreny, krakeny i artefakty | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Syreny, krakeny i artefakty

Kadr z filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczeniaKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na dwie premiery. Obydwie zapowiadają się bardzo widowiskowo. Pierwsza to kolejna część przygód Indiana Jonesa, który prawie ćwierć wieku po wojnie znowu musi się zmierzyć z nazistami próbującymi odzyskać siłę dzięki starożytnemu artefaktowi. Druga premiera skierowana jest do młodszych widzów. Nastolatki okazują się potężnymi krakenami i syrenami prowadzącymi odwieczną walkę. Któż nie zna tych szkolnych konfrontacji?

Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Indiana Jones i Artefakt przeznaczenia jest wyreżyserowanym przez Jamesa Mangolda (Cop Land, Przerwana lekcja muzyki, Le Mans '66) filmem przygodowym, stanowiącą piątą główną odsłonę kultowego cyklu o perypetiach słynnego archeologa i poszukiwacza skarbów. Akcja tytułu toczy się pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Doktor Henry Jones Junior, preferujący jednak pseudonim Indiana, zostawił awanturnicze lata za sobą i skupia się na pracy uniwersyteckiej. Zło jednak nie śpi. Byli naziści zostają zatrudnieni przez rząd USA. Mają oni zagwarantować Zachodowi zwycięstwo nad Związkiem Radzieckim w wyścigu kosmicznym. Wkrótce okazuje się jednak, że jeden z nich, Jürgen Voller, zaangażowany w program lądowania na Księżycu, pragnie przemodelować świat według własnej wizji. Powstrzymać może go jedynie Indiana, któremu towarzyszy jego córka chrzestna, Helena.

Miss Kraken. Ruby Gillman

Słodka, nieporadna 16-letnia, Ruby Gillman (głos Lany Condor,) desperacko stara się dopasować do istniejących zasad w liceum, ale przeważnie czuje się po prostu niezauważana. Ruby nie może spędzać czasu z fajnymi dzieciakami na plaży, ponieważ jej nadopiekuńcza mama (głos nominowanej do Oscara Toni Collette), zabroniła jej wchodzić do wody. Ale kiedy złamie zasadę nr 1 swojej mamy, Ruby odkryje, że jest potomkinią wojowniczych Krakenów i jest przeznaczona do odziedziczenia tronu po swojej babci (głos zdobywczyni Nagrody Akademii Jane Fondy), Wojowniczej Królowej Siedmiu Mórz. Krakeny są strażnikami oceanów, chronią je przed próżnymi, żądnymi władzy syrenami, które od wieków walczą z Krakenami. Okazuje się, że nowa dziewczyna szkole, piękna Chelsea (głos zdobywczyni nagrody Emmy, Annie Murphy,) jest syreną. Ruby będzie musiała w końcu zaakceptować to, kim jest i zrobić coś wielkiego, by chronić tych, których kocha najbardziej.

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie internetowej kina.

piątek, 30 czerwca 2023 roku, 12:02