fbpx Romantycznie i sensacyjnie dla dorosłych i dzieci | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Romantycznie i sensacyjnie dla dorosłych i dzieci

Kadr z filmu Porady na zdrady 2Kino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu na cztery premiery. Dwa filmy bardziej romantyczne, dwa bardziej sensacyjne, dwa dla dorosłych i dwa dla dzieci. To nic że z tego wyliczania wychodzi nie 4 a 8. Głębia to powrót megadolonów, które pewnie znowu bezlitośnie poszatkuje Jason Statham. Co na to obrońcy praw zwierząt? Jason nie krzywdź! Ta pozycja jest oczywiście dla dorosłych i bardziej sensacyjna. Bardziej sensacyjne i dla dzieci są natomiast wojownicze Żółwie Ninja. Chociaż jeżeli ktoś ogląda film o nieistniejących rekinach, to dlaczego nie o nieistniejących żółwiach. Bardziej romantyczny film dla dzieci to Mavka i strażnicy lasu, a dla dorosłych Porady na zdrady 2, chociaż czytając zapowiedzi można odnieść wrażenie, że bardziej dojrzałe przesłanie ma jednak ten film dla dzieci.

Głębia

Śmiały zespół badawczy wyrusza na głębinową eksplorację czeluści oceanu. Na miejscu spotykają prehistoryczną i nieprzyjazną faunę, co zmusza załogę do walki o przetrwanie. Dodatkowo trzy potężne megalodony wypływają ku powierzchni, wywołując zamęt i wszechobecny chaos. Są głodne i niebezpieczne.

Mavka i strażnicy lasu

Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Porady na zdrady 2

Poradnia dla kobiet ze złamanymi sercami działa na pełnych obrotach. W miejsce Maćka, który wspólnie ze swoją ukochaną Kaliną udają się na drugi koniec świata, stanowisko specjalisty od problemów w związkach przejmuje jego brat Franek (Antoni Królikowski). Nie podoba się to jego dziewczynie Asi (Karolina Chapko), która nie może znieść widoku pożądliwych damskich spojrzeń skierowanych na faceta jej życia. W imię ratowania miłości Franek postanawia zmienić swoje zainteresowania zawodowe. Z pomocą przychodzi mu Tymek (Tomasz Karolak), który z wielkim sukcesem prowadzi grupę wsparcia „Mściwój” dla zagubionych w życiu facetów. Za jego sprawą Franek wplącze się w aferę, która wywoła u jego ukochanej jeszcze większą zazdrość niż do tej pory. Sfrustrowani swoimi partnerkami mężczyźni i rozżalone na swoich partnerów kobiety staną naprzeciw siebie, a finał tej historii zaskoczy wszystkich!

Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany Chaos

Po latach bycia chronionym przed ludzkim światem, bracia wyruszają, aby zdobyć serca nowojorczyków i zostać zaakceptowanym jako normalni nastolatkowie poprzez bohaterskie czyny. Ich nowa przyjaciółka April O'Neil pomaga im w walce z tajemniczym syndykatem.

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie internetowej kina

piątek, 4 sierpnia 2023 roku, 15:34