fbpx Kultowe operetki w Gdańsku [KONKURS] | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Kultowe operetki w Gdańsku [KONKURS]

Kultowe operetki w Gdańsku - konkurs banerFundacja Kultura.Teraz! zaprasza na dwie kultowe operetki w Sali Teatralnej NOT w Gdańsku. W grudniu na deskach Domu Technika przy Rajskiej 6 będzie można zobaczyć "Zemstę Nietoperza" oraz "Księżniczkę Czardasza". Mamy dla Was po jednej wejściówce na każdy spektakl! Weź udział w naszym konkursie!

ZEMSTA NIETOPERZA
5 grudnia 2023, godz. 19.00

Tym razem będzie to wydarzenie towarzyszące XII Gdańskim Dniom Wokalistyki „Musica Vocale 2023”, których organizatorem jest Akademia Muzyczna w Gdańsku. A zatem zapraszamy na hit, przebój, szlagier nad szlagiery - operetkę Johanna Straussa „ZEMSTA NIETOPERZA”. Zabierzemy naszą publiczność w czasy końca XIX wieku, na bal do księcia Orłowskiego – ukraińskiego arystokraty. Mówiąc słowami tytułowego doktora Nietoperza – „zabawa będzie nieopisana, płeć wali drzwiami i oknami”. Książę Orłowski obiecał również niespodzianki muzyczne z samego serca Ukrainy. Walce, polki, czardasze, tancerki  i tancerze, wspaniałe głosy, cudowna orkiestra, chór, zabawne sytuacje, a wszystko pod okiem, a raczej pod ręką dyrygentki Sylwii Janiak – Kobylińskiej i w porywającej reżyserii Anny Fedyniak – Kołodziej. Po raz kolejny zapraszamy do gościnnej Sali Teatralnej NOT w Gdańsku, którą zamienimy w wiedeński apartament, salę balową a nawet… w więzienie.

BAL W II AKCIE UŚWIETNI GOŚĆ SPECJALNY
- WYBITNY ŚPIEWAK I PEDAGOG PROFESOR PIOTR KUSIEWICZ

OBSADA:
• Gabriel von Eisenstein – wiedeński finansista - Przemek Radziszewski
• Rosalinda – żona Eisensteina - Barbara Lewicka
• Adela – ich pokojówka - Magdalena Czerwińska
• Ida – siostra Adeli, zawodowa tancerka - Nikolina Gąsior
• Frank – dyrektor więzienia - Grzegorz Piotr Kołodziej
• Dr Falke – przyjaciel Eisensteina (tytułowy "Doktor Nietoperz") - Marcin Miloch
• Dr Blind – adwokat Eisensteina - Dariusz Wójcik
• Alfred – śpiewak, tenor, były ukochany Rozalindy - Jacek Szymański
• Orłowski – znudzony życiem i spędzający czas na hulankach książę ukraiński - Tomasz Szpiec
• Iwan – lokaj księcia Orłowskiego - Arek Mariusz Dębiński
• Frosch – strażnik w miejskim więzieniu - Kuba Kornacki
• w roli asystenta dyrygentki - Ignacy Kobyliński
• Chór – studenci wydziału Wokalno - Aktorskiego AMuz w Gdańsku
• Balet – choreografia: Oleksandra Kurashkevych, Modestas Taškinas
• Orkiestra/ Bałtycka Filharmonia Młodych
• Dyrygentka - Sylwia Janiak – Kobylińska
• Reżyserka - Anna Fedyniak-Kołodziej
TEATR OPERETKOWY prowadzony przez Fundację Kultura.Teraz!

Bilety: tel. 608 409 753 – po 17.00, lub:  https://kbq.pl/107817

KSIĘŻNICZKA CZARDASZA - u progu karnawału 2024
29 grudnia 2023, godz. 19.00

Najbardziej znana i lubiana operetka Imre Kálmána, od swojej premiery w Wiedniu 1915 r. bawi widzów do dziś. To historia miłosna Sylvy (artystki variétés) i Edwina (księcia Lippert Weylersheim) przedstawiona komediowo na tle melodii okraszonych węgierskimi rytmami czardaszów, gdzie przebój "goni" przebój, a muzyka zachęca do tańca, nie tylko tancerzy na scenie, ale również widzów. W naszej inscenizacji, kolejny raz od premiery w wieczór sylwestrowy 2019 r., zabieramy widownię w lata 30-te XX wieku, gdzie w klimacie filmów ze Starego Kina będziemy bawić publiczność tym razem w Karnawale 2022 r. Czy miłość artystki SYLVY i węgierskiego księcia EDWINA zakończy się podobnie jak miłość kochanków wszechczasów - Romea i Julii? Czy romans artystki i księcia, ukazany poprzez muzykę, śpiew i taniec w rytmach walców i czardaszy we wspaniałych aranżacjach, przetrwa próbę czasu? Nie musisz jechać do Wiednia ani do Budapesztu, aby się o tym przekonać.

OBSADA:
Barbara Lewicka – sopran, w tytułowej roli Sylvy Varescu
Przemek Radziszewski- tenor, jako Edwin
Magdalena Czerwińska – sopran, jako Stasi
Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton, jako Boni
Marcin Miloch – baryton, jako Feri
Anna Fedyniak - Kołodziej - jako Księżna
Szymon Kobyliński – jako Książę
Arek Mariusz Dębiński – jako Rohnsdorf
Orkiestra/ Bałtycka Filharmonia Młodych
Dyrygentka - Sylwia Janiak – Kobylińska
Reżyserka - Anna Fedyniak-Kołodziej
TEATR OPERETKOWY prowadzony przez Fundację Kultura.Teraz!

Spektakl obejrzało już prawie 10 tysięcy Gdańszczan. Teraz wraca na kolejny pokaz.

Bilety: tel. 608 409 753 – po 17.00, lub : https://kbq.pl/107823

KONKURS! Wygraj jedną wejściówkę na wybrany z dwóch spektakli. Wyślij maila na adres mors@ug.edu.pl, w tytule wpisując KONKURS - OPERETKA. W treści maila podaj swoje imię i nazwisko oraz tytuł spektaklu, na który chciałbyś się wybrać. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 listopada 2023 roku włącznie. Wejściówki zostaną rozlosowane wśród zgłoszeń 17 listopada br. Zwycięzcy o nagrodzie zostaną poinformowani drogą mailową.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz