fbpx Uwierzyć w nierealne | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Uwierzyć w nierealne

Kadr z filmu Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gryKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu na cztery premiery. Widzowie mogą pójść z dziećmi na Inspektora Pająka, obejrzeć kolejny film z uniwersum Marvela, przestraszyć się w klasycznym horrorze, w którym grupka młodzieży gra ze śmiercią lub wprowadzić się już w świąteczny nastrój na kolejnej polskiej komedii romantycznej w świątecznych dekoracjach.

Inspektor Pająk

Wielka przygoda podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca. Dynamiczna akcja, intrygujące postacie, mnóstwo humoru i ekscytujące śledztwo, które da do myślenia nie tylko najmłodszym.

Marvels

Carol Danvers, znana również jako Kapitan Marvel, odzyskała swoją tożsamość, uwalniając się od despotycznych Kree, i zemściła się na Najwyższym Intelekcie. Nie przewidziała jednak, że w konsekwencji będzie musiała wziąć na siebie ciężar rozchwianego wszechświata. Kiedy w ramach pełnienia obowiązków udaje się do niestabilnego tunelu czasoprzestrzennego związanego z rewolucjonistą Kree, jej moce zostają powiązane z mocami superfanki z Jersey City, Kamali Khan, znanej również jako Ms. Marvel oraz jej siostrzenicy, obecnie astronautki S.A.B.E.R., kapitan Moniki Rambeau. Bohaterki muszą połączyć siły i nauczyć się współpracować jako Marvels, aby ocalić wszechświat.

Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry

„To tylko zabawa, dopóki komuś nie stanie się krzywda” – rodzice zwykli nas ostrzegać, gdy byliśmy mali. A jeśli zabawa w chowanego, wisielca czy berka posunie się za daleko? W horrorze „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” produkcji legendarnych braci Russo, grupa nastolatków z miasteczka Salem odkrywa przeklęty nóż z prowokującym zaklęciem. Uwolniony demon zmusza ich do grania w makabryczne, śmiercionośne wersje gier z dzieciństwa, stawiając przerażające ultimatum: grasz lub giniesz.

Uwierz w Mikołaja

Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

Więcej o repertuarze kina Helios w galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 10 listopada 2023 roku, 12:49