fbpx To był GIS DAY 2023! | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

To był GIS DAY 2023!

GIS DAY 2023 uczestnicyW dniu 15 listopada 2023 r. w Auli Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni koło naukowe loGIStic, działające przy Katedrze Transportu Wydziału Nawigacyjnego świętowało GIS DAY. GIS DAY to międzynarodowe wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które ma na celu popularyzacje wiedzy o systemach informacji geograficznej (GIS) i ich zastosowaniu w praktyce. Co więcej na tegorocznej edycji GIS DAY zostały zaprezentowane przez Pana dr. inż. kpt. Piotra Kopacza i mgr inż. Marcina Sontowskiego oraz Panią mgr inż. Joannę Rogowską mapy dotyczące Zielonego punktu Kontrolnego.

Podczas tegorocznego GIS DAY odbyły się prelekcje specjalistów z zakresu geoinformacji przestrzennej z firm Geofabryka, EnviroSolutions, Boeing Poland i Esri oraz Biura Planowania Przestrzennego w Gdyni. Swoje prezentacje przestawiła Pani Oktawia Specht, opiekun koła naukowego loGIStic i Pan mgr Francesco Giuseppe Figliomeni, doktorant z Uniwersytetu w Neapolu. Oprócz prelekcji miała miejsce sesja posterowa dla studentów i licealistów.

Bardzo Nam miło ogłosić, że pierwsze miejsce w sesji posterowej otrzymał Pan Aleksander Kubacki i Pani Veronika Pavlova z Koła Hydrografii Morskiej, Politechniki Morskiej w Szczecinie za poster pt. „Monitoring Środowisk Wodnych z Wykorzystaniem Technik Teledetekcyjnych”. Po oficjalnej części wydarzenia GIS DAY miały miejsce warsztaty pt. „Podstawy z Arc Pro”. Warsztaty poprowadziła Pani Dominika z firmy Esri.

Patronatem honorowym wydarzenia był Prezydent Miasta Gdynia Wojciech Szczurek i Parlament Studentów Uniwersytetu Morskiego. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Gdańsk, Radio Mors i czasopismo Geoforum. Sponsorami tegorocznego GIS DAY została restauracja Moja Gruzja, firma Esri i Uniwersytet Morski w Gdyni.

Serdecznie zapraszamy na kolejnego GIS DAY-a.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz