fbpx Marzenia na ekranie | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Marzenia na ekranie

Kadr z filmu Pierwszy golKino Helios w Galerii Metropolia zaczyna rok od aż dwóch premier dla dzieci. Jest to nowa wersja Akademii Pana Kleksa i nowy film wytwórni Illumination – Wyfrunięci. Starszym widzom Helios proponuje film reklamowany jako film o najgorszej drużynie świata w piłce nożnej – reprezentacji Samoa Amerykańskiego. Chociaż nie jest to prawda, to film o 188 drużynie na świecie na 210 klasyfikowanych przez FIFA też może być interesujący.

Akademia Pana Kleksa

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Pierwszy gol

Historia reprezentacji Samoa Amerykańskiego w piłce nożnej. Najgorsza drużyna świata, która zasłynęła spektakularną klęską, przygrywając 31:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2001 roku, zatrudnia trenera ostatniej szansy, Thomasa Rongena, mając nadzieję, że ten odwróci jej los.

Wyfrunięci

Studio Illumination od wielu lat wie jak wzruszać wszystkich widzów. Filmy takie jak "Minionki", "Sekretne życie zwierzaków domowych", rozśpiewane SING" czy ostatni przebój kinowy "Super Mario. Bros. Film" potrafią wydobyć dziecięcy zachwyt w każdym z nas. "Wyfrunięci" to wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny, przygodzie i możliwości wyjścia ze swojej strefy komfortu. Nowa animacja ze studia Illumination opowie nam historię rodziny kaczek, które wyruszają we wspaniałą podróż z Nowej Anglii na Bahamy, która zapowiada się na najlepsze wakacje. Producentem filmu jest założyciel Illumination, Chris Meledandri, a reżyserem jest nominowany do Oscara Benjamin Renner na podstawie scenariusza Mike'a White'a („School of Rock”).

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 5 stycznia 2024 roku, 15:03