fbpx Byty wymyślone | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Byty wymyślone

Kadr z filmu Hit ManKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza w tym tygodniu na dwie premiery. Widzowie mają do wyboru komedię o fałszywym płatnym zabójcy – Hit Man, oraz familijny film o opuszczonych przez dzieci wymyślonych przyjaciołach – Istoty fantastyczne. Radio MORS ma z kolei dla swoich słuchaczy wejściówki na dowolny film w kinie Helios. Otrzymają je osoby, które najszybciej prześlą na adres mors@ug.edu.pl odpowiedź na pytanie w jakim kultowym filmie z lat 90. główny bohater udaje płatnego mordercę.

Hit Man

Doceniony przez krytyków i festiwalową publiczność (96% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes!), „Hit Man” to komediowy film sensacyjny w reżyserii wielokrotnie nominowanego do Oscara – Richarda Linklatera („Boyhood”, cykl „Przed wschodem słońca”). W roli głównej – współpracownika policji, który by złapać osoby zlecające morderstwa – sam wciela się w zabójcę, wystąpił znany z megahitu „Top Gun: Maverick” oraz filmów „Tylko nie ty” i „Twisters” – Glen Powell. Partneruje mu zjawiskowa Adria Arjona („Morbius”, „Detektyw”) oraz gwiazda serialu „The Walking Dead” Austin Amelio. Scenariusz filmu zainspirowały prawdziwe, choć nieprawdopodobne wydarzenia, opisane w 2001 roku na łamach magazynu Texas Monthly. „Hit Man” to jedyne w swoim rodzaju połączenie akcji, humoru, suspensu, sensacji i burzliwego romansu. Przegapić ten film to prawdziwa zbrodnia! Na co dzień skryty i nieśmiały profesor filozofii Gary Johnson (Glen Powell), pokazuje drugie oblicze, dorabiając jako „fałszywy zabójca” na usługach Departamentu Policji z Nowego Orleanu. Obdarzony niespotykanym talentem do zdumiewających metamorfoz i przebieranek, mężczyzna nie ma sobie równych w wyłapywaniu ludzi planujących morderstwa swoich wrogów. Co jednak, gdy – podszywając się pod seksownego killera – sam znajdzie się pod wpływem i urokiem kobiety, którą zamierzał posłać za kratki? Czy uwikłany w gorący romans zdoła oprzeć się pięknej Madison (Adria Arjona), czy też sam stanie się ofiarą w tej przebiegłej grze pozorów?

Istoty fantastyczne

12-letnia Bea (Cailey Fleming) tymczasowo wprowadza się do babci i prawie natychmiast zaprzyjaźnia się ze zrzędliwym sąsiadem z góry, Calem (Ryan Reynolds). Ale Cal nie mieszka sam. Wokół niego jest pełno wyimaginowanych przyjaciół, IF-ów, którzy zostali sami po tym, jak ich prawdziwi ludzcy przyjaciele dorośli. Okazuje się, że Cal i Bea są jedynymi osobami, które są w stanie zobaczyć IFy. Łączą więc siły aby pomóc IFom i sparować je z nowymi dziećmi. Co może, ale wcale nie musi być możliwe. Reżyser i aktor John Krasinski, znany głównie z reżyserii serii „Ciche miejsce” czy głównej roli w serialu „Jack Ryan”, tym razem, jak sam przyznał, chciał stworzyć film, który mogłyby obejrzeć jego dzieci. W ten sposób powstały „Istoty Fantastyczne” czyli magiczna podróż pokazująca niesamowitą moc dziecięcej wyobraźni skierowana do widza w każdym wieku.

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 17 maja 2024 roku, 9:48