fbpx Program 3. Pikniku Nauki Fahrenheita z rekordową liczbą atrakcji | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Program 3. Pikniku Nauki Fahrenheita z rekordową liczbą atrakcji

Piknik Nauki Farenheita 2024 banerWarsztaty, konkursy, spektakularne pokazy naukowe, a nawet testy i badania profilaktyczne – w niedzielę 26 maja zapraszamy dorosłych i dzieci na niezwykłe wydarzenie, które łączy edukację z rozrywką, czyli 3. Piknik Nauki Fahrenheita. To będzie dzień pełen zabawy, nauki i niezapomnianych wrażeń. Wstęp bezpłatny!

Na Górze Gradowej stanie tętniące energią miasteczko naukowe (ponad 50 namiotów z atrakcjami!) i scena z bogatym programem, a w planach nie tylko pokazy, ale i warsztaty, quizy, gry, atrakcje ruchowe oraz niecodzienny pokaz mody.

Na scenie naukowej atrakcje będą odbywać się nieprzerwanie od godziny 11:00 przez cały czas trwania wydarzenia, czyli do godz. 16:00. Nie zabraknie pokazów naukowych z eksperymentami i reakcjami chemicznymi, gier, ciekawostek, a nawet naukowej bajki. Na scenie odbędzie się także pokaz mody zero waste. Całość poprowadzą autorzy bloga popularnonaukowego Crazy Nauka, Aleksandra i Piotr Stanisławscy. Równolegle w budynku Wozowni Artyleryjskiej o godz. 14:00 rozpocznie się dyskusja pt. „Nauka mówi. Znak równości”.

Ważnym punktem na mapie pikniku będzie miasteczko naukowe, a w nim ponad 50 namiotów, w których edukatorzy wspólnie z uczestnikami wydarzenia będą tworzyć modele, brać udział w zabawach edukacyjnych i przeprowadzać eksperymenty, by wspólnie doświadczać nauki. Podczas Pikniku będzie można przyjrzeć się fascynującemu światu mikroorganizmów, a także zgłębić tajemnice oceanów i dowiedzieć się czy górnictwo morskie to szansa czy zagrożenie dla środowiska. Nie zabraknie też eksperymentów dotyczących skali temperatur, właściwości ciekłego azotu, suchego lodu oraz wrzącej wody. Co więcej, dla osób zainteresowanych medycyną przewidziana jest prezentacja na temat procesu tworzenia i analizy różnych form leków, obejmująca m.in. maści, kremy, tabletki. Poruszona zostanie także tematyka mózgu i neurologii.

Na potrzeby 3. Pikniku Nauki Fahrenheita utworzono wydarzenie na Facebooku, na którym prezentowane są informacje o atrakcjach oraz partnerach wydarzenia. Warto śledzić nowości, ponieważ będą tam publikowane również wiadomości praktyczne i organizacyjne, co ułatwi zaplanowanie obecności na pikniku. Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4k0scejqF.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Zabierz z domu własny bidon, dzięki GIWK na miejscu będzie saturator.

SCENA NAUKOWA

11:00 | Uroczyste otwarcie 3. Pikniku Nauki Fahrenheita

występ Gdańskiej Orkiestry Akademickiej

wręczenie Nagród Fahrenheita

otwarcie wystawy UCZONE

12:00 | Ognia! | science show

12:30 | Maria i przyjaciele | science show

13:00 | ZERO WASTE | pokaz mody

13:30 | Żywienie ma znaczenie. Zaczarowany ogród | gra interaktywna

13:50 | Moc nauki | science show

14:20 | Czysta woda, czyli jaka? | pokaz

14:40| Tworzywa sztuczne. Plastikowa apokalipsa czy ekologiczne oszustwo? | prezentacja

15:00 | Akcja, reakcja! | pokaz

15:15 | Wyrzutnia ratownicza Life Gun | pokaz

15:35 | Miastotwórczość a jakość życia. O mieście dla człowieka | prezentacja

15:50 | Zamknięcie pikniku

WOZOWNIA ARTYLERYJSKA – SALA HAXO

14:00 | Dyskusja „Nauka mówi. Znak równości”

wiek: 15+

MIASTECZKO NAUKOWE

11:00–16:00

Ponad 50 namiotów z atrakcjami z zakresu medycyny, nauk ścisłych, ekologii. Zaplanowano pokazy przedstawiające wpływ na zdrowie człowieka: hałasu, zanieczyszczeń powietrza i żywności, warsztaty paleontologiczne i quizy z nagrodami. Nie zabraknie licznych eksperymentów, wystaw popularnonaukowych i atrakcji medycznych, w tym nauki udzielania pierwszej pomocy.

STREFA EDUZABAWY

11:00-16:00

• warsztaty „zrób to sam” i ekologiczne, m.in. wytwarzania bio materiałów czy zakładania ogrodów deszczowych
  • kontenery edukacyjne
  • gry wielkoformatowe
  • aktywności sportowe
  • bolid, auta elektryczne, wodolot i wiele innych

SALA PITAGORASA

11:00-16:00 | Profilaktyka ratuje życie

Pomiary ciśnienia tętniczego oraz parametrów krwi z palca (glukoza, cholesterol i kwas moczowy) wraz z omówieniem wyników

MELEKS

11:00-16:00

Organizatorzy: Uczelnie Fahrenheita - Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska (organizator jednocześnie trwającego Bałtyckiego Festiwalu Nauki) i Uniwersytet Gdański oraz Hevelianum.

Partnerzy: Akwarium Gdyńskie, AmberExpo, Aramco, Blanka Byrwa, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańska Karta Mieszkańca, Gdańskie Wody, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Polskie Elektrownie Jądrowe, Port Czystej Energii, Samorząd Województwa Pomorskiego, Straż Miejska w Gdańsku, Wydział Gospodarki Komunalnej, Volvo Drywa, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

Patroni medialni: gdansk.pl, trojmiasto.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie wydarzenia, jeśli zaistnieją niekorzystne warunki atmosferyczne.

Karolina Sienkiewicz/FarU

Radio MORS też będzie na miejscu!
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz