fbpx Gala 10-lecia Standby Studio | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Gala 10-lecia Standby Studio

Gala 10lecia Standby Studio baner13 czerwca zapraszamy do wspólnego świętowania 10-lecia Teatru Standby Studio. Standby działa od 2014 roku przy Akademickim Centrum Kultury UG, tworząc nagradzane spektakle i filmy. Od początku istnienia przez zespół przewinęło się ponad 200 osób - aktorów, scenografów, oświetleniowców, dźwiękowców, fotografów, operatorów i innych. Dla wielu Standby stał się nie tylko miejscem prób, rozwoju, nauki, ale też zabawy, zawierania przyjaźni na całe życie i tworzenia najpiękniejszych wspomnień. Choć za największy sukces uznać należy właśnie to - stworzenie przestrzeni do wypowiadania się, do tworzenia sztuki i spełniania marzeń - warto też wspomnieć, że produkcje teatralne i filmowe studia były uznawane przez festiwale w Polsce i na świecie.

Gala 10lecia to dzień podsumowania dekady tej właśnie pracy i zaangażowania wielu ludzi. Zapraszamy do wspólnego celebrowania podczas spektakli i afterparty. W programie wydarzenia znajdą się:

1. "10 lat w 10 minut" - etiuda przedstawiająca fragmenty wszystkich spektakli stworzonych przez Standby i ich najważniejsze momenty. To podsumowanie ikonicznych historii, postaci i emocji. Etiuda powstała w reżyserii Weroniki Zielińskiej pod opieką artystyczną Jana Orszulaka.

2. Spektakl "Tele-polacy, czyli ostatni seans w rodzinie" to spojrzenie do domu jednej z polskich rodzin podczas obiadu. Jej członkowie, reprezentanci trzech pokoleń, różnią się nie tylko światopoglądem, ale też motywacjami do oglądania telewizji. Jednak czy Telewizor, który jest żywym członkiem rodziny, to jedyne źródło rodzinnych konfliktów? A może to właśnie podzielana przez bohaterów potrzeba kontaktu z Telewizorem pozwala icm trwać jako rodzina? Spektakl powstał w reżyserii Jana Orszulaka na podstawie scenariusza Anny Dwojnych i jest spektaklem dyplomowym rocznego kursu aktorskiego Standby Workshops.

3. Spektakl "Egzorcyzm" - współczesna elegia miłosno-patriotyczna z elementami czarnej komedii o młodym chłopaku o imieniu Teodor, który próbuje poradzić sobie z traumą związaną ze śmiercią ojca na froncie, przez suto zakrapiane imprezy. Pewnego dnia otrzymuje wezwanie do wojska, przez co postanawia się zabić. Uratować go może jedynie kochająca, ale starająca się o rozwód żona oraz egzystująca na skraju życia i śmierci matka. To wyraz pragnienia wolności i prawa do decydowania o własnym życiu przez młodych ludzi. To opowieść o traumach, miłości i chęci pozostania sobą.

4. Afterparty w Klubokawiarni Index.

13.06.2024, godzina 19:00
Aula 1.43 Wydziału Filologii UG

Radio MORS jest patronem medialnym wydarzenia.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz