fbpx Komedia i horror | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Komedia i horror

Kadr z filmu Zabierz mnie na KsiężycKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na dwie premiery. Są to horror Kod zła i komedia Zabierz mnie na Księżyc.

Kod zła

Spowity mrokiem i wypełniony okultystycznymi zagadkami horror producentów „LALECZKI”, „SINISTERA” oraz kultowej serii „NAZNACZONY”, którego same już tylko zapowiedzi wywołują ciarki na plecach u fanów gatunku. „KOD ZŁA” to spotkanie z najbardziej intrygującą rolą w karierze nagrodzonego Oscarem Nicolasa Cage’a („Dream scenario”, „Mandy”), u boku którego wystąpiła gwiazda świetnie przyjętego „Coś za mną chodzi” – Maika Monroe. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Osgood Perkins, twórca horrorów „Małgosia i Jaś” oraz „Zło we mnie”, a prywatnie syn grającego główną rolę w legendarnej „Psychozie” Alfreda Hitchcocka – Anthony’ego Perkinsa. Międzynarodowym działaniom promocyjnym filmu „Kod zła” towarzyszy wyjątkowa kampania viralowa, która przykuła uwagę fanów horrorów i spotkała się z ich bardzo dużym uznaniem.

Zabierz mnie na księżyc

Stylowa, inteligentna komedia rozgrywająca się na tle historycznego lądowania NASA na Księżycu. Kelly Jones, specjalistka od marketingu (Johansson) zostaje zatrudniona, aby naprawić publiczny wizerunek NASA. Zaczyna działać i iskry lecą we wszystkich kierunkach, Kelly sieje spustoszenie. Sytuacja jeszcze się komplikuje kiedy otrzymuje polecenie zorganizowania zapasowej wersji lądowania na Księżycu i odliczanie naprawdę się zaczyna... Channing Tatum wciela się w rolę dyrektora projektu, Cole’a Davisa. W pozostałych rolach wystąpią: Jim Rash, debiutantka Anna Garcia, Donald Elise Watkins, Noah Robbins, Colin Woodell, Nick Dillenburg, Christian Zuber oraz Woody Harrelson („Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”).

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 12 lipca 2024 roku, 16:02