fbpx Miłość i awanturnicy | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Miłość i awanturnicy

Kadr z filmu BorderlandsKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na trzy premiery. Do wyboru mamy film określony na stronie kina jako „komedia, akcja, science fiction” – czyli kosmicznych awanturników w Borderlands, „dramat, romans” czyli miłosne rozterki w It Ends with Us i „dramat, kryminał” czyli historia klubu motocyklowego w Motocyklistach. Dla naszych słuchaczy mamy wejściówki na dowolny film w kinie Helios. Wystarczy na adres mors@ug.edu.pl przesłać tytuł filmu w którym Marlon Brando gra szefa grupy motocyklistów.

Borderlands

Lilith, łowczyni nagród o szemranej reputacji powraca na swoją ojczystą planetę Pandorę, najbardziej porąbane miejsce we wszechświecie. Ma tu odnaleźć zaginioną córkę Atlasa, najpotężniejszego drania w galaktyce, który skrzywdziłby nawet muchę. W tym celu kompletuje odjechaną ekipę w składzie: Roland, najemnik, który nie bierze jeńców; Tiny Tina, słodka nastolatka z zamiłowaniem do demolki, Krieg, mięśniak o bicepsie większym od mózgu, Tannis, archeolożka, której niestraszne żadne ruiny oraz Claptrap, cwany robot o niewyparzonej gębie. Razem będą musieli stawić czoła całej plejadzie krwiożerczych Obcych i zdegenerowanych pandorskich gangsterów, by wywinąć się z pułapki i odkryć tajemnicę mogącą zaważyć na losach wszechświata. Takich dwóch, jak ich sześcioro, to nie ma ani jednego.

It Ends with Us

Choć Lily Bloom (Lively) ma za sobą skomplikowaną przeszłość, zawsze wiedziała, jakiego życia pragnie. Mieszkając w Bostonie, poznaje neurochirurga Ryle'a Kincaida (Baldoni) i wierzy, że być może znalazła swoją bratnią duszę. Wkrótce jednak pojawiają się pytania dotyczące ich związku. Związek się skomplikuje jeszcze bardziej, kiedy pojawia się "stara" licealna miłość - Atlas Corrigan (Brandon Sklenar), stawiając jej związek z Ryle'em pod znakiem zapytania.

Motocykliści

Po przypadkowym spotkaniu w lokalnym barze, Kathy (Jodie Comer) nierozerwalnie związuje się z Benny'm (Austin Butler), najnowszym członkiem klubu motocyklowego Vandals, prowadzonym przez charyzmatycznego Johnny'ego (Tom Hardy). Podobnie jak otaczający ich kraj, klub zaczyna ewoluować, przekształcając się z miejsca spotkań lokalnych outsiderów w niebezpieczny, podziemny świat przemocy. Benny staje przed wyborem między Kathy, dzięki której znalazł swoje miejsce na ziemi, a lojalnością wobec klubu.

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 9 sierpnia 2024 roku, 15:57