fbpx Duchy, orangutany i ludzie | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Duchy, orangutany i ludzie

Kadr z filmu Beetlejuice BeetlejuiceKino Helios w Galerii Metropolia zaprasza na trzy premiery. Pierwsza to kontynuacja kultowego Beetlejuice. Druga to film dla dzieci o bardzo poważnym problemie wycinania lasów deszczowych i niszczeniu naturalnego środowiska żyjących tam zwierząt. Trzecią nie wiem jak opisać, więc napiszę tylko „Yórgos Lánthimos”. Dla słuchaczy Radia MORS mamy wejściówki do kina Helios. Żeby je zdobyć trzeba na adres mors@ug.edu.pl przesłać odpowiedź na pytanie jaki zawód wykonuje Beetlejuice.

Beetlejuice Beetlejuice

Beetlejuice powraca! Po nieoczekiwanej tragedii rodzinnej trzy pokolenia Deetzów wracają do domu w Winter River. Lydię wciąż prześladuje wspomnienie Beetlejuice’a. Teraz jej życie staje na głowie, kiedy jej buntownicza nastoletnia córka, Astrid, znajduje tajemniczą makietę miasteczka na strychu. Tym samym przypadkiem zostaje otwarty portal prowadzący w zaświaty. W obu światach w powietrzu wiszą kłopoty, tak więc kwestią czasu jest, kiedy ktoś trzykrotnie wypowie imię Beetlejuice’a, a podstępny demon wróci, żeby wywołać chaos taki, jaki tylko on potrafi.

Ozi: Głos deszczowego lasu

Orangutanka Ozi wiedzie błogie życie, mieszkając wraz z rodzicami na czubku palmy w deszczowym lesie. Niestety, jej rodzinne szczęście zostaje zburzone, kiedy zła korporacja, producent oleju GreenZar, zaczyna wycinkę dżungli. Pozbawiona domu i oddzielona od bliskich, Ozi zostaje uratowana przez Kirani i Roberta, właścicieli sanktuarium dla osieroconych orangutanów. Początkowo przestraszona i zdezorientowana, z czasem – dzięki życzliwości i zachęcie opiekunów – zadomawia się w nowym miejscu. A dzięki językowi migowemu uczy się komunikowania ze światem i świeżo poznanymi przyjaciółmi. Wkrótce niezwykłe zdolności małej Ozi staną się kluczem do naprawdę wielkich rzeczy. I dadzą początek akcji, która zadziwi świat.

Rodzaje życzliwości

Rodzaje życzliwości to alegoryczny tryptyk, na który składają się pozornie niepołączone ze sobą opowieści: o mężczyźnie próbującym przejąć kontrolę nad własnym życiem; o policjancie, którego żona ocalona z katastrofy na morzu wydaje się być inną osobą; o kobiecie zdeterminowanej, by znaleźć kogoś wyjątkowego, kto mógłby stać się duchowym przywódcą.

Więcej o repertuarze kina Helios w Galerii Metropolia na stronie kina.

piątek, 6 września 2024 roku, 14:08