fbpx Pojazdy bezzałogowe, lokalizatory w kamizelkach, boje pomiarowe. Ruszył Techseed 2024 | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Techseed 202417 września w Inkubatorze Starter odbyło się spotkanie otwierające tegoroczną edycję programu pre-akceleracji Techseed, dla zespołów i startupów związanych z branżą morską.

Techseed jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na nowe pomysły i rozwiązania w branży morskiej, a także na potrzebę wsparcia startupów, studentów i młodych przedsiębiorców, chcących rozwijać swoje kompetencje biznesowe i branżowe.

„Za nami spotkanie otwierające Techseed 2024, podczas którego mieliśmy okazję dokładniej poznać wszystkie projekty, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji. Jesteśmy dumni, że Techseed cieszy się tak dużym zainteresowaniem i już na tym etapie przyciąga tak zaawansowane rozwiązania i pomysły. Każdy z zespołów zaprezentował innowacyjne technologie, które mają potencjał kształtować przyszłość branży morskiej. Z niecierpliwością czekamy na intensywne warsztaty, które ruszają jeszcze we wrześniu oraz na to, jak wspólna praca nad rozwijaniem przedstawionych pomysłów może znacząco wpłynąć na rozwój sektora morskiego. Nie możemy się doczekać dalszych etapów i rozwoju projektów!” – mówi Karolina Korczyńska, koordynatorka Projektu Techseed.

Do programu zakwalifikowało się 5 zespołów. Zakwalifikowane projekty rozwiązują kluczowe wyzwania w branży morskiej i nie tylko, wprowadzając innowacyjne technologie!

Albatros Navigation to zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w technologii XR, który opracowuje oprogramowanie podnoszące poziom bezpieczeństwa oraz świadomości nawigacyjnej na szlakach wodnych i w portach. To rozwiązanie swoją innowacyjnością może zrewolucjonizować branżę transportu morskiego, ale też zapewnić większe bezpieczeństwo na morzu.

Catboat Tracker to trzyosobowy zespół inżynierów i programistów z wieloletnim doświadczeniem, który rozwija system wspomagający ratowanie ludzi na wodzie. Urządzenie lokalizacyjne w formie opaski na rękę lub wbudowanej w kamizelki ratunkowe może stać się kluczowym narzędziem w działaniach ratowniczych, poprawiając bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych.

eGodziny to młody zespół studentów Politechniki Gdańskiej. Stworzyli oni nowoczesne oprogramowanie SaaS, które usprawnia zarządzanie czasem pracowników, jednocześnie łącząc je z pełnym kosztem projektów. To idealne rozwiązanie dla firm poszukujących lepszej kontroli i optymalizacji działań projektowych w branży morskiej, budowlanej i nie tylko!

Officina Baltica to zespół specjalistów, w skład którego wchodzą zarówno doświadczeni profesjonaliści, jak i młodzi absolwenci, wspólnie budując pojazdy bezzałogowe do prac monitoringowych i surveyowych w typie dual use. Ich platforma "dane jako usługa" może być rewolucyjnym narzędziem w branży technologii morskich, oferując możliwość pełnej personalizacji środowiska operacyjnego.

Waterly to zespół inżynierów z kilkunastoletnim doświadczeniem, którzy tworzą autonomiczny system monitorowania jakości wody, wykorzystując do tego boje pomiarowe. System ten stanowi innowacyjne rozwiązanie w zarządzaniu zasobami wodnymi, wspierając zarówno ochronę środowiska, jak i zrównoważony rozwój.

Wszystkie te projekty pokazują, jak technologia może rozwiązywać realne problemy i przyczyniać się do rozwoju sektora morskiego.

Radio MORS jest patronem medialnym akcji i partnerem Inkubatora STARTER.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Karol Stachowicz
Treść wprowadzona przez: Karol Stachowicz