fbpx O szkieletach z Wydziału Biologii UG na Trojmiasto.pl | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

O szkieletach z Wydziału Biologii UG na Trojmiasto.pl

Szkielet hipopotama na Wydziale Biologii UGPortal Trojmiasto.pl zwrócił uwagę na ekspozycję szkieletów dużych ssaków, którą można obejrzeć na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Elżbieta Michalak podkreśla, ze wydział ten wyróżnia się spośród innych ciekawą prezentacją tematyki, w której się specjalizuje.

„Szkielet żyrafy, nosorożca, hipopotama, likaona, czaszka słonia indyjskiego - to tylko niektóre eksponaty, jakie zobaczyć można na wystawie szkieletów ssaków Wydziału Biologii UG. Ekspozycja dostępna jest dla wszystkich, przez siedem dni w tygodniu. - czytamy w Trojmiasto.pl.

„Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, który od trzech lat mieści się w nowym gmachu, przy ul. Wita Stwosza 59, zdecydowanie wyróżnia się spośród innych nietypowym wystrojem. Wysepka z zielenią w holu głównym, wielkoformatowe modele drapieżnych stawonogów wiszące na ścianach, kilkaset okazów wypchanych ptaków, ssaków i gadów, a także muzeum inkluzji w bursztynie - to wszystko w niczym nie przypomina tradycyjnej uczelni. (…)

- Pomyśleliśmy sobie, że aby zainteresować ludzi przyrodą, należy im pokazać coś ciekawego, z czym nie mają możliwości stykać się na co dzień. Stąd pomysł ściągnięcia szkieletów dużych ssaków czy zorganizowania i zaaranżowania kilku innych wystaw - mówi prof. Piotr Rutkowski z Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody. - To ekspozycje otwarte dla ludzi z zewnątrz, nieodpłatne, dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy. (...)”

Okazuje się, że eksponowane szkielety nie są anonimowe. Historia każdego z tych zwierząt jest znana i autorka artykułu opisuje niektóre z nich.

Na portalu Trojmiasto.pl można też obejrzeć film prezentujący wystawy dostępne na Wydziale Biologicznym UG.

Cały artykuł oraz film dostępne są na stronie http://nauka.trojmiasto.pl/Zobacz-szkielety-duzych-ssakow-n88136.html

środa, 4 marca 2015 roku, 8:47