fbpx Przegląd filmów o tematyce żydowskiej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Przegląd filmów o tematyce żydowskiej

Plakat z programem Shalom PolinDyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG, Akademickie Centrum Kultury Alternator UG we współpracy z Towarzystwem Polsko-Izraelskim Wspólne Dziedzictwo Moreshet Meshutefet zapraszają na: SHALOM POLIN, 2. Gdański Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej zaplanowany na 26-28 marca 2015 na Uniwersytecie Gdańskim.

Wydarzenie wpisuje się w tegoroczne obchody 25-lecia wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską, a Izraelem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Jego Magnificencja Rektor UG prof .dr hab. Bernard Lammek, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Ambasada Izraela w Warszawie. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

26-28 marca na Uniwersytecie Gdańskim odbędą się pokazy filmowe, warsztaty i wykłady przybliżające kulturę żydowską zarówno tę dawną, jak i współczesną. Podczas przeglądu zaprezentowane zostaną najlepsze filmy z ubiegłorocznych edycji Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy.

Dodatkowo odbędą się warsztaty językowe, kulinarne i taneczne, wykład o symbolice w judaizmie oraz wystawa fotograficzna „Izrael wczoraj i dziś”.

Więcej informacji w załączniku i na stronie: www.dkf.pl

Wydarzenie na Facebooku : https://www.facebook.com/events/668567849919961

Microsoft Office document icon Program Shalom Polin92 KB