fbpx III Konferencja Historii Morskiej i Rzecznej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

III Konferencja Historii Morskiej i Rzecznej

Plakat III Konferencji Historii Morskiej i RzecznejNaukowe Koło Doktorantów Historii oraz Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego mają zaszczyt zaprosić do udziału w III Konferencji Historii Morskiej i Rzecznej, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 20-21 marca 2015 roku. W pierwszej i drugiej edycji, które odbywały się w latach 2011 i 2013, uczestniczyło ponad 70 referentów z całej Polski.

W ramach konferencji pragniemy podjąć tematy dotyczące zagadnień z zakresu szeroko rozumianej historii morskiej i rzecznej, m.in.:

- polityki morskiej,

- gospodarki (żegluga handlowa, żegluga pasażerska, rybołówstwo, flisactwo),

- wojskowości (konflikty zbrojne na akwenach, marynarka wojenna, lotnictwo i desanty morskie),

- okrętownictwa (szkutnictwo, przemysł stoczniowy, statki i okręty),

- budownictwa wodnego (porty, mosty),

- odkryć i podróży morskich,

- archeologii podwodnej,

- kultury i obyczajowości “ludzi morza”,

- marynistyki (morze w literaturze i sztuce).

PROGRAM KONFERENCJI – kliknij, aby pobrać

Obrady będą się odbywały na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego (przy ul. Wita Stwosza 55). Przewidujemy od 15 do 20 minut na każde wystąpienie (decyzja będzie zależna od liczby przyjętych zgłoszeń).

Jednocześnie zachęcamy do publikacji artykułu pokonferencyjnego w trzecim numerze recenzowanego czasopisma naukowo-dydaktycznego “Argumenta Historica”, wydawanego corocznie przez Uniwersytet Gdański przy współudziale członków Naukowego Koła Doktorantów Historii UG.

Zapraszamy do polubienia i udostępniania naszego profilu na facebooku, na którym zamieszczamy bieżące informacje odnośnie konferencji:

wtorek, 17 marca 2015 roku, 14:50