fbpx Poszerz Horyzonty z SimLE | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Poszerz Horyzonty z SimLE

samolot22 kwietnia 2015 roku w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbędzie się II edycja  konferencji Poszerz Horyzonty. Tym razem organizatorzy zaplanowali trzy bloki tematyczne, a wśród nich architektoniczno-budowlany, morski oraz lotniczy. Każdy blok obejmie swoją treścią drogę człowieka do sukcesu, jak również aspekty bezpieczeństwa i innowacji w podanych wyżej branżach.

Pakiet ciekawych prelekcji pozwoli przybliżyć sylwetki znanych osób z branży, poznać ich pracę będącą jednocześnie przepisem na spełnienie, a przy okazji da słuchaczowi szansę wzbogacenia własnego doświadczenia i przełożenia go na przyszłą karierę zawodową.

Wydarzenie pokaże również na przykładzie Organizacji Studenckiej SimLE, jak zwykli studenci realizują trzy nieprzeciętne projekty wypełniając nową koncepcję studiowania w oparciu o ideę Inżyniera Przyszłości. SimLE to Organizacja Studencka działająca pod auspicjami Politechniki Gdańskiej, powołana i realizowana przez studentów głównie Politechniki Gdańskiej, ale także Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Celem SimLE jest zwiększenie szans studenta na kontakt z potencjalnymi pracodawcami, a jednocześnie ułatwienie firmom dostępu do ambitnych, doświadczonych studentów, którzy w przyszłości mogą stać się wartościowymi pracownikami. Rozwój członka SimLE opiera się o poszerzanie umiejętności twardych i miękkich przy realizacji szeregu projektów grupowych.

SimLE działa od marca 2013 roku i zrzeszamy około 80 ambitnych studentów z różnych wydziałów i kierunków studiów. Każdego z nich cechuje upór, ciekawość i kreatywność pozwalające małymi krokami tworzyć fundamenty pod karierę nie tylko własną, ale i koleżanek i kolegów z interdyscyplinarnych zespołów projektowych.

Projekty SimLE

Skyhawk

- mobilny symulator lotów Cessny 172N (docelowo uniwersalna  platforma symulacyjna)

- pełne odwzorowanie wyglądu kabiny i parametrów samolotu

- konstrukcja innowacyjna na skalę światową

Garnizon dla Kreatywnych

- pierwszy w Polsce prywatny dom studencki dla członków organizacji studenckiej

- warsztat i przestrzeń wystawowa pozwalające na realizację prac projektowych

- współpraca z Grupą Inwestycyjną Hossa S.A.

Sea Ideas

- projekt interaktywnych stanowisk multimedialnych dla Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

- stanowiska o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym

- współpraca z Remontowa Holding S.A. i DNV.GL

W tegorocznej edycji konferencji swoją prelekcję wygłoszą m.in. Dariusz Belczewski, wiceprezes Grupy Inwestycyjnej Hossa S.A., Barbara Wygońska, kontroler ruchu lotniczego, dr inż. Maciej Lasek, przewodniczący PKBWL, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, pracownik Katedry Mechaniki Budowli PG, dr inż. Adam Kristowski, pracownik Katedry Konstrukcji Metalowych i Zarządzania w Budownictwie, Tomasz Siedlar, przewodniczący sekcji szybowcowej AG, Wojciech Polewicz, pilot balonowy, Rafał Aszklar, pilot 49 bazy lotniczej.

Fot. Freeimages

sobota, 28 marca 2015 roku, 18:37