fbpx Film doktoranta UG w konkursie filmowym w Los Angeles | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Film doktoranta UG w konkursie filmowym w Los Angeles

Maciej JarczyńskiFilm dokumentalny "85625" Macieja Jarczyńskiego dostał się do oficjalnej selekcji międzynarodowego konkursu filmowego w Los Angeles. Od dziś do 15 kwietnia można głosować na jego dzieło: wystarczy kliknąć link: http://lacinefest.weebly.com/march.html , zjechać w dół, wpisać tytuł filmu: 85625, swoje imię, nazwisko i maila oraz kliknąć 'submit'. Głosować można codziennie!

Maciej Jarczyński - absolwent dwóch gdańskich uczelni artystycznych:

Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej, doktorant Filologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego, pracownik Akademickiego Centrum Kultury, asystent dyrygenta Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego.

Film opowiada o wojennych losach Zbigniewa Kołakowskiego. Urodzony 13 kwietnia 1925 roku w Bydgoszczy, większość wojny przeżył w okupowanej Warszawie. W 1944 roku został aresztowany przez Niemców i wywieziony na teren III Rzeszy, gdzie trafił między innymi do dwóch obozów koncentracyjnych. Film jest kilkunastominutową próbą syntezy przeżyć z ostatniego roku wojny, kiedy bohater doświadczył bestialstwa i wielokrotnie cudem unikał śmierci. Twórca filmu zdecydował się na dość oryginalną formę: głównym założeniem jest próba zobrazowania opowieści Zbigniewa Kołakowskiego przez obrazy i muzykę reżysera.

środa, 1 kwietnia 2015 roku, 11:46