fbpx Gdańscy studenci w krajowych finałach Imagine Cup | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Gdańscy studenci w krajowych finałach Imagine Cup

Drużyna Lumi-systems w czasie ogłoszenia wyników konkursu 3CityCupDrużyna Lumi-systems z Gdańska znalazła się w krajowych finałach największego międzynarodowego technologicznego konkursu dla studentów – Imagine Cup. Miejsce wśród najlepszych zapewniła im innowacyjna platforma do gier karcianych „Card Games Platform”. Już w dniach 8-9 kwietnia będą rywalizować z drużynami z całej Polski o udział w światowych półfinałach w kategorii Gry (Games). W skład Lumi-systms wchodzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej.

Innowacyjna platforma do gier karcianych „Card Games Platform”, którą stworzyli studenci gdańskiej drużyny, pozwala grać w najlepsze gry karciane wraz ze znajomymi, bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania na własnym telefonie. Po ściągnięciu aplikacji na tablet gracz wybiera odpowiednią grę co „zmienia” tablet w wirtualny stół do gry. Następnie pozostali gracze łączą się z nią poprzez telefony (wirtualne ręce) skanując kod QR. Kluczem jest dostępność. Wystarczy hot-spot utworzony przez tablet, aby móc grać z przyjaciółmi w ulubione gry.

Na imprezie sylwestrowej chcieliśmy zagrać w gry karciane, ale nie mieliśmy przy sobie żadnej talii. Zaczęliśmy szukać jakiejś aplikacji w internecie i okazało się, że takie aplikacje po prostu nie istnieją. Wtedy już wiedzieliśmy, czym zajmiemy się w konkursie Imagine Cup…  – mówi Krystian Trubisz, członek drużyny Lumi-systems, student Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Imagine Cup to największy na świecie technologiczny konkurs dla studentów, organizowany przez firmę Microsoft, który daje szansę, aby zaistnieć w świecie najnowszych technologii jeszcze podczas studiów. W konkursie premiowane jest biznesowe podejście do projektu – autorzy najlepszych rozwiązań mają możliwość konsultacji i współpracy z firmami wprowadzającymi nowe rozwiązania technologiczne na międzynarodowe rynki.

W tym roku Imagine Cup  odbywa się po raz trzynasty. Uczestnicy rywalizują w kategoriach: Gry (Games), Innowacje (Innovation) oraz Projekty Społeczne (World Citizenship). W krajowych finałach wyłoniono po pięciu laureatów w każdej kategorii (łącznie 15 drużyn). Laureaci pierwszych miejsc w każdej z kategorii, czyli TOP3 naszego kraju, będą reprezentować Polskę w półfinałach światowych. Już w dniach 8-9 kwietnia drużyny staną przed sędziami, którzy zakwalifikują ich do światowego półfinału. Wyłonione w nich drużyny (na tym etapie rywalizacja odbędzie się wirtualnie – on-line), będą walczyć o podium w finałach światowych w Seattle, które odbędą się w maju.

Niezależnie od wyników konkursu Imagine Cup międzyuczelniany zespół Lumi-systems zamierza skomercjalizować swoją platformę. Potrzebne będą fundusze na stworzenie profesjonalnej grafiki i przygotowanie wysokiej jakości dźwięku. Jednym ze źródeł finansowania aplikacji będą portale crowdfounding a co za tym idzie pomoc internatów. Projekt „Card Games Platform” zajął już także pierwsze miejsce w konkursie 3CityCup.

Oficjalna strona gry: http://card-games-platform.tumblr.com/

Skład drużyny Lumi-systems:

Krystian Trubisz - student informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego,

Krzysztof Kowalski – absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Marta Milewska – studentka inżynierii biomedycznej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

Michał Platta – student informatyki stosowanej na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej

czwartek, 2 kwietnia 2015 roku, 17:21