fbpx Prof. Wojciech Tylmann w IGBP Global Change | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Prof. Wojciech Tylmann w IGBP Global Change

Prof. Wojciech TylmannProf. Wojciech Tylmann z Uniwersytetu Gdańskiego został powołany w skład Komitetu Narodowego ds. Współpracy z Międzynarodowym Programem „Zmiany Globalne Geosfery i Biosfery” (IGBP Global Change). To program dzięki któremu można będzie bliżej poznać zmiany zachodzące  w całym systemie Ziemii oraz ich mechanizmy, będące wynikiem działalności ludzkiej.

Prof. UG, dr hab. Wojciech Tylmann jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu Instytutu Geografii. Uniwersytetu Gdańskiego.

Polski Komitet Narodowy ds. IGBP prowadzi działania na rzecz rozszerzenia badań nad globalnymi zmianami geosfery i biosfery oraz upowszechnianiem w Polsce wyników tych badań. Koordynuje działania polskiego środowiska naukowego z Komitetem Naukowym ICSU ds. IGBP, realizującym badania prowadzone w ramach programu IGBP (International Geosphere and Biosphere Programme). Program ten ma na celu opisanie i zrozumienie wzajemnie oddziaływanie procesów fizycznych, chemicznych i biologicznych, regulujących cały system Ziemi, poznanie tych zmian oraz ich mechanizmów, będących wynikiem działalności ludzkiej.

Informacje na temat programu na stronie PAN

Wywiad z prof. Wojciechem Tylmannem

wtorek, 7 kwietnia 2015 roku, 11:04