fbpx Wydział Chemii w międzynarodowej sieci | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wydział Chemii w międzynarodowej sieci

Wzór chemicznyWydział Chemii UG, dzięki uzyskanej europejskiej akredytacji dla kierunku Chemia w zakresie tytułów zawodowych EUROBACHELOR i EUROMASTER w 2014 roku, mógł ubiegać się o przystąpienie do stowarzyszenia European Chemistry Thematic Network ECTN.

W skład stowarzyszenia wchodzą najlepsze europejskie uczelnie kształcące w zakresie chemii, uczelnie spoza UE, światowe koncerny chemiczne oraz najważniejsze europejskie towarzystwa chemiczne (np. EuCheMS, GDCh, CEFIC, RSC).

20 kwietnia 2015 wniosek Wydziału Chemii o przystąpienie do tego zaszczytnego grona został rozpatrzony pozytywnie. Jest to kolejny dowód na to, iż Nasz Wydział reprezentuje najwyższe standardy w zakresie kształcenia i realizowanych badań naukowych, a także potwierdzenie naszej silnej pozycji wśród europejskich wydziałów chemicznych.

Fot. Freeimages

środa, 22 kwietnia 2015 roku, 15:09