fbpx Śladami Witolda Pileckiego | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Śladami Witolda Pileckiego

Zapowiedź filmuRotmistrz Witold Pilecki to postać, której żadnemu patriocie nie trzeba przedstawiać. Organizacja polskich struktur podziemnych w trakcie i po zakończeniu II wojny światowej, ucieczka z Auschwitz, udział w Powstaniu Warszawskim - to tylko niektóre z jego zasług, które można by długo wymieniać, a za które, wyrokiem Polski Ludowej, zapłacił najwyższą cenę.

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Gdańskiego, Stowarzyszenie KoLiber oraz Międzywydziałowe Koło Naukowe Przyjaciół Wolności serdecznie zapraszają na pierwsze z wydarzeń odbywających się w ramach tegorocznej edycji Gdańskiego Marszu Pileckiego, mającego na celu upamiętnienie postaci wybitnego polskiego bohatera.

W ramach wydarzenia przewidywana jest projekcja filmu "Ucieczka z Piekła. Śladami Witolda Pileckiego" reżyserii Dariusza Walusiaka. Zostanie ona poprzedzona prelekcją pana Kazimierza Piechowskiego, uciekiniera z Auschwitz, dawnego żołnierza AK, który uświetni wydarzenie swoją obecnością.

Spotkanie odbędzie się 12 maja w godzinach 17.00 - 20.00 w Audytorium C na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji o Marszu Pileckiego: http://marszpileckiego.pl/gdansk/

środa, 6 maja 2015 roku, 10:27