fbpx Zdobądź patent na swój pomysł | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zdobądź patent na swój pomysł

Plakat konkursu„Konkurs na pomysł” to propozycja Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy dla studentów, łącząca w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

„Konkurs na pomysł” skierowany jest do wybitnie uzdolnionych studentów. Organizatorzy chcą zainspirować ich do twórczego działania, a także doprowadzić do prawnego sfinalizowania pomysłów, które powstały lub powstają w studenckich głowach.

Do realizacji tego przedsięwzięcia, którego efektem będzie uzyskanie patentu bądź prawa ochronnego na wzór użytkowy, konieczny jest wysiłek intelektualny, polegający nie tylko na stworzeniu innowacji, lecz również na precyzyjnym przedstawieniu pracy celem pozytywnego rozpatrzenia przez Urząd Patentowy RP.

Pierwszy etap to rejestracja internetowa, która potrwa do 30 czerwca. Wymagany jest krótki opis pracy, na podstawie którego członkowie Jury zakwalifikują zgłoszenie do konkursu. Następnie Jury prześle wskazówki i informacje pomocne przy przygotowaniu opisu pracy konkursowej, który spełni niezbędne wymogi do zgłoszenia wynalazku bądź wzoru użytkowego. Członkowie Jury wybiorą najlepsze prace o wysokim potencjale innowacyjno-ekonomicznym.

Kancelaria zachęca do jak najszybszej rejestracji do konkursu, gdyż pomoże to w stworzeniu opisu pracy konkursowej na najwyższym poziomie.

Zwycięzcy otrzymają:

- profesjonalną obsługę prawną w zakresie własności intelektualnej, obejmującą dokonanie wszelkich czynności i opłat związanych z procedurą zgłoszeniową wynalazku (wzoru  użytkowego) przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej;

- szkolenie dotyczące sposobów pozyskania inwestorów do komercyjnego zastosowania projektu;

- nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu, szkolenie z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz komercjalizacji własnych projektów uroczyste wręczenie dyplomów autorom zwycięskich prac nastąpi w terminie podanym przez organizatorów.

Informacja o nagrodzonych pracach nastąpi na stronie internetowej konkursu po uprzednim dokonaniu czynności zabezpieczających interesy prawne twórców.

Więcej informacji na stronie http://konkursnapomysl.pl/

czwartek, 7 maja 2015 roku, 17:45