fbpx Naukowiec w świecie biznesu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Naukowiec w świecie biznesu

Fiolka Fot. FreeimagesCzy umiesz skutecznie wycenić swoją technologię? Która metoda wyceny będzie najbardziej optymalna dla Twojego rozwiązania? Czy skuteczne zarządzanie strategiczne może odbyć się bez odpowiedniej wyceny? Zapraszamy do udziału w Programie Kształcenia - Planowanie Strategiczne w Rozwoju Innowacji  realizowanym w InnoBaltica 14-15 maja.

Innowacje mają kluczowe znaczenie dla wzrostu gospodarczego i konkurencyjności gospodarki a działalność proinnowacyjna jest zasadniczym elementem strategii Europa 2020. Zmniejszają się możliwości wzrostu opartego o wykorzystanie taniej siły roboczej i konieczne staje się znalezienie innych przewag konkurencyjnych.

Strategie zwiększania innowacyjności jako ważny element wskazują inteligentny wzrost, czyli m.in. zwiększenie roli wiedzy, innowacji i edukacji. Program ma na celu przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu podstawowej wyceny technologii i przedsiębiorstwa. Programy dostosowane są dla dwóch grup odbiorców – naukowców oraz przedsiębiorców.

Miejsce: InnoBaltica, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Budynek A, IV piętro

Godziny: 8.30 – 17.30

PROGRAM SZKOLENIA dla NAUKI - 15 maja

Innowacje [2h]

Strategie innowacyjne w relacji nauka - biznes

Źródła, absorbcja i dyfuzja innowacji

Innowacje w GOW (Gospodarce opartej na wiedzy)

Przedsiębiorczość akademicka [2h]

Pojęcie przedsiębiorczości

Cechy przedsiębiorców i rodzaje przedsiębiorczości

Motywy i uwarunkowania akademickich działań przedsiębiorczych

Wycena technologii [2h]

Dochodowe metody wyceny technologii

Rynkowe metody wyceny technologii

Kosztowe metody wyceny technologii

Transfer technologii i komercjalizacja wiedzy [2h]

Współpraca Nauka – Biznes

Bariery innowacji, komercjalizacji i transferu technologii

Wpływ transferu technologii na pozycję konkurencyjną przedsiębiorstw

Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres a.marzec@innobaltica.eu do dnia 13 maja br. ze wskazaniem dnia odbycia szkolenia.

SYLWETYKA PROWADZĄCEGO

dr Karol Śledzik - adiunkt w Katedrze Bankowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz pracownik Centrum Transferu Technologii UG na stanowisku specjalista ds. innowacji i transferu technologii. Autor wielu opracowań dotyczących kapitału intelektualnego, wyceny przedsiębiorstw oraz przedsiębiorczości i innowacyjności. Członek International Joseph A. Schumpeter Society oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu INNOpomorze, którego liderem jest Samorząd Województwa Pomorskiego, a Partnerami InnoBaltica Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

Fot. Freeimages

piątek, 8 maja 2015 roku, 14:09