fbpx Joanna Karczewska-Golec w gronie Top 500 Innovators | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Joanna Karczewska-Golec w gronie Top 500 Innovators

Joanna Karczewska-GolecMgr Joanna Karczewska-Golec, asystentka w Katedrze Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG, znalazła się w gronie laureatów czwartej edycji rządowego programu "Top 500 Innovators".

Laureaci w drugiej połowie 2015 roku wyjadą na 9-tygodniowe programy stażowo-szkoleniowe na najlepszych uczelniach świata. Pani Karczewska-Golec została zakwalifikowana na staż w Stanford University (USA).

Mgr Joanna Karczewska-Golec przygotowuje obecnie, pod kierunkiem prof. GUMed, dr hab. Michała Obuchowskiego, rozprawę doktorską w Zakładzie Bakteriologii Molekularnej Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG – GUMed. Jest laureatką prestiżowych stypendiów organizacji: EMBO, FEBS i FEMS, a także finansowanego przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną stypendium Innodoktorant. W 2007 roku otrzymała nagrodę dla najlepszego absolwenta Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii, ma ponadto na swoim koncie nagrodę "Najlepsi Studenci Uniwersytetu Gdańskiego", I Nagrodę za komunikat ustny wygłoszony podczas 15th International Student Scientific Conference (ISSC) for Students and Young Doctors, wyróżnienie Rektora Uniwersytetu Gdańskiego za osiągnięcia naukowe podczas studiów doktoranckich oraz nagrodę zespołową Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za współautorstwo cyklu publikacji naukowych dotyczących budowy i funkcjonowania przetrwalników bakteryjnych. W trakcie studiów doktoranckich nawiązała współpracę naukową i odbyła dwa staże naukowe w cieszącym się międzynarodowym uznaniem w zakresie analiz proteomów bakteryjnych zespole Instytutu Mikrobiologii Uniwersytetu Ernsta-Moritza-Arndta w Greifswald (Niemcy), kierowanym przez prof. Michaela Heckera.

Program "Top 500 Innovators" wyposaża uczestników w unikalne kompetencje, pozwalające im prowadzić innowacyjne badania naukowe, ukierunkowane na potrzeby odbiorców z założeniem docelowego wprowadzenia produktu badań na rynek. Dzięki zajęciom prowadzonym przez wybitnych praktyków, wizytom studyjnym i stażom w najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstwach dowiedzą się, jak skutecznie komercjalizować wyniki badań naukowych. Bardzo ważną częścią kursu jest rozwijanie kompetencji miękkich takich, jak praca w grupie i multidyscyplinarnym zespole badawczym, kreatywne myślenie, efektywne podejmowanie decyzji, rozwiązywanie konfliktów. Uczestnicy programu będą obserwowali pracę zagranicznych firm, w których istotną rolę odgrywa komercjalizacja wyników badań, spotkają się z przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital.

poniedziałek, 15 czerwca 2015 roku, 10:10