fbpx Program Stypendialny DBU | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Program Stypendialny DBU

Wiewórka Fot. FreeimagesDo 16 września 2015 r. można składać wnioski w ramach  XIX edycji Programu Stypendialnego DBU (Deutsche Bundesstiftung Umwelt) na lata 2015/2016.

Konkurs adresowany jest do studentów ostatniego roku studiów oraz absolwentów kierunków związanych z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Program stypendialny umożliwia odbycie zawodowego bądź naukowego stażu w Niemczech. Staż może trwać od 6 do 12 miesięcy. Wysokość stypendium wynosi 1060 euro miesięcznie.

Zgodnie z regulaminem konkursu, wnioski mogą składać osoby, które spełniają następujące warunki:

- są absolwentami polskiej uczelni lub studentami ostatniego roku studiów i uzyskają stopień magistra do końca stycznia 2016 r. (wnioski mogą składać doktoranci),

- są absolwentami kierunku studiów związanego z szeroko rozumianą ochroną środowiska (kierunki studiów, zawierające w swoim programie tematykę ochrony i zarządzania środowiskiem, ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej itp.),

- mają dyplom ukończenia studiów uzyskany nie wcześniej niż w ciągu ostatnich trzech lat,

- są w wieku do 31. roku życia,

- mają stały pobyt w Polsce.

Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej http://www.dbu.de/1453.html.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej partnera programu w Polsce - Stowarzyszenia Środowisko dla Środowiska.

Fot. Freeimages

czwartek, 18 czerwca 2015 roku, 10:14