fbpx Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych w Radiu MORS

dr Adam Jagiełło-RusiłowskiRadiu MORS wywiadu udzielił prodziekan ds. studenckich i współpracy międzynarodowej Wydziału Nauk Społecznych dr Adam Jagiełło-Rusiłowski. Rozmawialiśmy m.in. o studentach zagranicznych studiujących na Uniwersytecie Gdańskim, o możliwościach jakie dają wyjazdy polskich studentów i doktorantów do Japonii, Kazachstanu czy na Cypr, a także o tym dlaczego warto studiować filozofię.

- W tym roku po raz pierwszy otwieramy nabór na drugi stopień bezpieczeństwa narodowego. Jest to szansa na zdobycie dyplomu dla tych wszystkich którzy interesują się bezpieczeństwem, pracują w służbach państwowych czy w ochronie – mówił w Radiu MORS dr Adam Jagiełło-Rusiłowski o nowych kierunkach uruchamianych na Wydziale Nauk Społecznych od nowego roku akademickiego. – Spodziewam się, że hitem będzie dyplomacja. Ostatnio nawet rozmawiałem ze studentem z Angoli, który bardzo chce u nas studiować ten kierunek i dopytywał się jakie dokumenty są potrzebne jaka znajomość języka polskiego jest niezbędna, żeby móc podjąć naukę. Zgłosił się też oficer armii amerykańskiej, który, żeby podjąć studia przenosi się do Gdańska z całą czteroosobową rodziną.

Cały wywiad do wysłuchania w Radiu MORS. Emisja: poniedziałek godzina 23.00, wtorek godzina 8.00, piątek godzina 11.00.

wtorek, 30 czerwca 2015 roku, 14:00