fbpx Środki na podwyższanie kompetencji studentów | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Środki na podwyższanie kompetencji studentów

Euro Fot. FreeimagesNarodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło pierwsze konkursy w ramach nowej perspektywy programowej skierowane do uczelni wyższych. Do studia Radia MORS zaprosiliśmy Dominikę Kozłowską z Działu Zarządzania Projektami Międzynarodowymi, która odpowiedziała na pytania, kto może się starać o dofinansowanie, ile ono wynosi, jaki wkład własny jest potrzebny i jakie inne warunki trzeba spełnić. Zaprosiła też do kontaktu ze swoją jednostką, która pomaga przygotować wnioski.

Zachęcamy do zapoznania się z warunkami konkursu nr 1/PRK/POWER/3.1/2015 na projekty w Programie Rozwoju Kompetencji w ramach podnoszenia kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Wnioski można składać od 22 czerwca 2015 r. do 22 lipca 2015 r.

- Uniwersytet Gdański bardzo aktywnie pozyskuje środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – informuje Dominika Kozłowska. – Właściwie trudno wskazać projekt do którego nie złożyliśmy wniosku. Praktycznie zawsze wniosek był, lepiej, gorzej oceniony, czasami udawało nam się wpisywać w to czego oczekiwali eksperci, czasami nie, ale nie ustajemy w próbach aplikowania o środki, bo można je świetnie wykorzystać na działania pro studenckie. Mamy cały czas rękę na pulsie, żeby wiedzieć co się dzieje, o co możemy prosić instytucję pośredniczącą i jaką formę działań chcielibyśmy finansować ze środków unijnych.

Cały wywiad w programie Radia MORS „Indeks Gospodarczy”. Emisja: poniedziałek o godz. 17.00, wtorek o godz. 7.00, czwartek o godz. 11.00 i w piątek o godz. 10.00.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o bezpośredni kontakt mail-owy programyeuropejskie@ug.edu.pl lub telefoniczny 58 523 23 60, 58 523 24 08.

Link do strony konkursu: http://www.ncbr.gov.pl/fundusze-europejskie/power/konkursy/konkurs-1prkpower312015/

Fot. Freeimages

środa, 1 lipca 2015 roku, 11:46