fbpx The Polish Journal of Criminology | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

The Polish Journal of Criminology

Pistolet Fot. FreeimagesUprzejmie informujemy, iż dobiegł końca proces rejestracji nowego na polskim rynku wydawniczym czasopisma- The Polish Journal of Criminology. Czasopismo wydawane będzie przez Wydział Prawa i Administracji UG we współpracy z Index Copernicus.

The Polish Journal of Criminology to czasopismo uznające kryminologię za metanaukę obejmującą różne nurty badawcze. Piszemy o zagadnieniach związanych z zachowaniami dewiacyjnymi, w tym przede wszystkim przestępczością. Koncentrujemy się na przyczynach przestępczości, ich fenomenologii, a także metodach zwalczania zjawisk patologicznych. Na naszych łamach jest miejsce również na publikacje wyników badań empirycznych z obszaru kryminalistyki i medycyny sądowej.

Interesują nas zagadnienia filozofii i socjologii kary oraz prewencji kryminalnej prezentowane zwłaszcza w kontekście prawno-porównawczym, z uwzględnieniem dotychczasowego dorobku i bieżącej działalności organizacji oraz instytucji o zasięgu paneuropejskim i międzynarodowym. Piszemy o sprawcach przestępstw, o ich ofiarach, a także sposobach radzenia sobie z problemami wynikłymi z zachowań przestępczych. Interesujemy się problematyką sprawiedliwości naprawczej, społecznym kontekstem przestępczości, przeciwdziałaniem przestępczości w społecznościach lokalnych, zagadnieniami polityczno-kryminalnymi i penologicznymi. Istotnym obszarem zainteresowań jest także psychologia osobowości, dewiacji oraz psychiatria sądowa.

W naszym czasopiśmie jest miejsce również na zagadnienia dogmatyki prawa, głównie karnego - materialnego, procesowego i wykonawczego. Od Autorów wymagamy prezentacji perspektywy praktycznego stosowania instytucji i ich wpływu na zachowania przestępcze.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do aktywnego udziału w tworzeniu czasopisma The Polish Journal of Criminology. Zapraszamy w szczególności autorów zainteresowanych publikacją w czasopiśmie oraz naukowców mogących wspomóc Redakcję w procesie recenzowania artykułów.

Więcej informacji odnajdą Państwo za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej czasopisma: www.pjoc.pl

Prof. UG, dr hab. Wojciech Zalewski
Redaktor Naczelny