fbpx El Buscador w Radiu MORS | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

El Buscador w Radiu MORS

Członkowie wyprawy El BuscadorDwójka z nich właśnie skończyła studia. Dwójka pozostałych zrobiła roczną przerwę między czwartym a piątym rokiem. Ich wyprawa już się zaczęła. 4 lipca wyjechali do Norwegii gdzie przez pół roku będą pracować, żeby zebrać pieniądze na półroczną wyprawę przez obie Ameryki. Wyprawa nazywa się El Buscador – poszukiwacz. Będą poszukiwać prawy o mieszkańcach Ameryki Łacińskiej i prawdy o sobie. Ich przedstawiciel Tymoteusz Drzeżdżon, student psychologii na Uniwersytecie Gdańskim gościł w Radiu MORS.

- Kończą się studia, wkraczamy w kolejny etap życia i to jest najlepszy moment, żeby ruszyć w taką wyprawę – mówi Tymoteusz Drzeżdżon.

Właściwa część wyprawy zacznie się 13 stycznia 2016r. od lotu do Nowego Yorku. Tam członkowie ekipy planują kupić samochód i ruszyć na południe, przez Amerykę Środkową, wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki Południowej na południe, a następnie wzdłuż zachodniego wybrzeża na północ. W czasie wyprawy czwórka przyjaciół nie tylko będzie zwiedzała egzotyczny kontynent, ale także planują nakręcić film o ludziach tam mieszkających. Scenariusz ma być podobny jak „Gadających głów” Krzysztofa Kieślowskiego, czyli każdy będzie musiał odpowiedzieć na cztery pytania: w którym roku się urodziłeś? kim ty jesteś? co jest dla ciebie najważniejsze? czego byś chciał (czego oczekujesz od przyszłości)?

- Czego ja oczekuję? Chcę znaleźć siebie, chcę zdefiniować samego siebie, ale musze to zrobić poprzez interpretację informacji zwrotnych, które dochodzą do mnie z otoczenia. Żeby móc tego dokonać muszę doświadczyć jak najwięcej przeżyć, przygód, sprawdzić jak się zachowuję w ich obliczu i zbudować w miarę stały obraz samego siebie – mówił w Radiu MORS Tymoteusz Drzeżdżon.

Posłuchajcie całego wywiadu z młodym podróżnikiem. Emisje: poniedziałek godzina 8.00, środa godzina 10.00 i czwartek godzina 11.00.

Radio MORS objęło wyprawę El Buscador patronatem medialnym.

Więcej informacji na stronie http://elbuscador.pl/

wtorek, 7 lipca 2015 roku, 14:36