fbpx Sukcesy pracowników naukowych WPiA UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Sukcesy pracowników naukowych WPiA UG

Temida - witraż na WPiADwa granty na badania oraz udział w kolegium redakcyjnym ukraińskiego pisma naukowego to sukcesy, które w ostatnich dniach odnieśli pracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Kierownik Katedry Historii Prawa prof. Tadeusz Maciejewski otrzymał grant na realizację projektu badawczego "Ustrój konstytucyjny wolnych miast Europy w XIX i XX w. (1806-1939) na tle konstytucjonalizmu wolnych miast polskich (Gdańsk 1807-1815; 1919-1939 i Kraków 1815-1846). Studium historyczno-prawne" w ramach programu OPUS 8 Narodowego Centrum Nauki.

Z kolei mgr Marcin Michalak otrzymał grant na realizację projektu badawczego "Kształtowanie się odpowiedzialności za błąd medyczny na gruncie amerykańskiego systemu prawnego w latach 1794-1860. Studium historyczno-prawne" w ramach programu ETIUDA 3 Narodowego Centrum Nauki. Grant obejmuje 4-miesięczny staż naukowy, który mgr Marcin Michalak odbędzie na Yale University.

Natomiast dr Jarosław Niesiołowski z Katedry Teorii i Filozofii Państwa i Prawa, został powołany w skład Kolegium Redakcyjnego periodyku Interdyscyplinarne Studia Humanistyczne, wydawanego przez Narodową Akademię Nauk Ukrainy.

Serdecznie gratulujemy.

środa, 8 lipca 2015 roku, 12:29