fbpx Jan Krzysztof Bielecki o studiowaniu na Wydziale Zarządzania UG | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Jan Krzysztof Bielecki o studiowaniu na Wydziale Zarządzania UG

Jan Krzysztof BieleckiW dodatku „Naszego Miasta” poświęconym Wydziałowi Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego opublikowany został m.in. wywiad z byłym premierem Janem Krzysztofem Bieleckim, który jest przewodniczącym Międzynarodowej Rady Doradczej przy Wydziale Zarządzania UG.

Przewodzi Pan Międzynarodowej Radzie Doradczej przy Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Jak udało się skupić grono tak cenionych menedżerów wokół tej jednostki i jakie zadania stoją przed tym gremium?

Jest to grupa ludzi ze świata biznesu, którym leży na sercu dobro tej uczelni i jego wydziału. Jednym z głównych celów naszej rady jest proponowanie społeczności akademickiej rozwiązań dydaktycznych, które wyniesione są z praktycznej strony biznesu i zarządzania. Wychodzimy z założenia, że osoby, które osiągnęły sukces w tej dziedzinie życia, mogą swoim doświadczeniem i obserwacjami pomóc wydziałowi w tworzeniu programów nauczania, a także wskazywać kierunki rozwoju dla całego szkolnictwa wyższego w Polsce. Każdy z nas oddaje w ten sposób coś środowisku, z którego się wywodzi i któremu sporo zawdzięcza.

Nazwiska osób znajdujących się w radzie mogą stanowić też mocny magnes dla młodych ludzi marzących o karierze...

To prawda, liczymy też na to, że nazwiska czołowych polskich menedżerów będą stanowić przykład dla młodych ludzi, którzy zechcą pójść ich śladem i realizować się w biznesie. Prawda jest taka, że świat stoi dziś przed nimi otworem. Warto pokazywać, jak przekuwać swoje pomysły w działanie. Pomagają w tym wykłady prowadzone przez wybitnych specjalistów, które odbywają się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego dzięki wsparciu rady. Pomagamy też studentom poprzez organizację praktyk i staży w przedsiębiorstwach.

Jakie wyzwania stoją dziś przed młodymi ludźmi, którzy decydują się na karierę menedżera na wspólnym rynku zjednoczonej Europy?

Pierwsza i najważniejsza rzecz w realizacji celów to motywacja do działania, której - mam nadzieję - naszym studentom nie brakuje. „Chcieć” to zawsze pierwszy krok. Ważną kwestią, którą staramy się wpoić młodzieży, jest myślenie o ideach wychodzących poza istniejący system. Mało tego - prawdziwy sukces mogą zapewnić dziś tylko takie pomysły, które swoim nowatorstwem wręcz niszczą dotychczasowe schematy.”

piątek, 10 lipca 2015 roku, 14:17