fbpx Diamentowy Grant dla studentki MWB | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Diamentowy Grant dla studentki MWB

Angelika MichalakMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego już po raz czwarty ogłosiło listę laureatów programu Diamentowy Grant. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się studentka Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed - Angelika Michalak, która otrzyma 199 775 zł na realizację projektu "Terapeutyczne zastosowanie metabolitów wtórnych roślin rodzaju Iris. Wydajne pozyskiwanie, analiza i zastosowanie ekstraktów aktywnych biologicznie".

Pani Angelika znalazła się w gronie 78 nagrodzonych wybitnych studentów z całej Polski. Jak czytamy na stronie MNiSW:

"Wyróżnienie w tym konkursie dla młodego naukowca ma podwójną wartość. Daje mu niezależność finansową i możliwość zdobycia doświadczenia w kierowaniu projektem badawczym pod okiem doświadczonych opiekunów. To też doskonały sposób na przyspieszenie ścieżki kariery naukowej i rozpoczęcia pracy nad doktoratem tuż po licencjacie lub po trzecim roku studiów – dodaje prof. Lena Kolarska-Bobińska."

Pani Angelika aktywnie uczestniczy w życiu wydziału - jest współorganizatorką letnich szkół biotechnologii, naczelną projektu "Kulturalna biotechnologia", propagatorką nauki.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślną realizację badań.

poniedziałek, 13 lipca 2015 roku, 14:40