fbpx Stypendia i granty Fundacji Kościuszkowskiej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Stypendia i granty Fundacji Kościuszkowskiej

Bal Fundacji KościuszkowskiejFundacja Kościuszkowska ogłosiła otwarcie naboru wniosków w konkursach umożliwiających uzyskanie środków na wyjazdy badawcze, staże naukowe, wykłady i projekty badawcze oraz granty badawcze w uniwersytetach i innych instytucjach kształcenia wyższego w USA.

Fellowships - wyjazd badawczy, staż naukowy

Program przeznaczony jest dla naukowców, specjalistów oraz artystów ze stopniem naukowym doktora. W programie mogą brać udział wymienione osoby ze wszystkich dziedzin nauki. Muszą one spełniać następujące warunki:

- obywatel Polski na stałe przebywający w Polsce (ze stypendium nie mogą skorzystać osoby posiadające podwójne polsko-amerykańskie obywatelstwo);

- posiadanie minimum stopnia magistra nauk humanistycznych lub ścisłych (priorytetowo traktowani będą kandydaci ze stopniem doktora i wyższym);

- bycie zatrudnionym w instytucji naukowo badawczej (stowarzyszonym z instytucją naukowo-badawczą) w kraju pochodzenia;

- bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w stopniu umożliwiającym swobodną komunikacje podczas stypendium i przeprowadzenie projektu badawczego). Stopień znajomości języka angielskiego zostanie oceniony podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Warszawie.

Teaching Fellowships - wykłady i projekt badawczy

Program jest przeznaczony dla wykładowców akademickich, których zadaniem obok realizowanego przez siebie projektu badawczego, będzie także prowadzenie wykładów. W programie mogą brać udział wykładowcy z wszystkich dziedzin nauki. Muszą oni spełniać następujące warunki:

- posiadanie minimum stopienia magistra nauk humanistycznych lub ścisłych (priorytetowo traktowani będą kandydaci ze stopniem doktora i wyższym);

Granty badawcze

Program przeznaczony dla kandydatów, którzy nie posiadają stopnia naukowego doktora. W programie mogą wziąć udział naukowcy, specjaliści i artyści wszystkich dyscyplin i dziedzin. Muszą oni spełniać następujące warunki:

We wszystkich konkursach staż może trwać od 3 do 10 miesięcy. W zależności od czasu trwania stażu, przyznawane są stypendia w wysokości od 7 650 $ do 25 500 $. Ze stypendium pokrywane mogą być koszty podróży, dodatek mieszkaniowy, ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe, a także, w uzasadnionych przypadkach, podróże krajowe.

Wnioski można składać do 15 października 2015 r.

Więcej informacji: http://www.thekf.org/kf/scholarships/exchange-us/

wtorek, 14 lipca 2015 roku, 7:51