fbpx Stypendia dla studentów I roku | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Stypendia dla studentów I roku

Regulamn konkursuDo 31 sierpnia 2015 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach konkursu na stypendia dla studentów, którego organizatorem jest Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia. Celem konkursu jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości, realizowane poprzez pomoc finansową, która umożliwia stypendystom studiowanie w większych miastach, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Organizatorzy przyznają 500 stypendiów w wysokości 5390 zł każde.

Zgodnie z informacjami organizatorów o stypendia mogą ubiegać się osoby, które spełniają następujące wymagania:

• Zdały egzamin maturalny w 2014 lub 2015 roku;
  • W 2015 r. zostały przyjęte na pierwszy rok studiów stacjonarnych na polskiej uczelni wyższej;
  • Mieszkają na stałe na terenach wiejskich lub w mieście do 30 tys. mieszkańców;
  • Dochód miesięczny na jednego członka jego rodziny nie przekroczył w 2014 r. 1050 zł.

Wnioski mogą składać osoby, które zostały przyjęte na dowolny kierunek studiów.

Strona internetowa konkursu: https://www.fejj.pl/index.php

piątek, 17 lipca 2015 roku, 13:16