fbpx Wyzwania i kierunki nauk społecznych | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Wyzwania i kierunki nauk społecznych

Studenci Fot. Freeimages

I Międzynarodowa Konferencja Doktorantów Studiów Doktoranckich z Zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce.

„Wyzwania i kierunki nauk społecznych”

28 września 2015 r.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na I Międzynarodową Konferencję Doktorantów Studiów Doktoranckich z Zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce, która będzie koncentrować się wokół tematyki dotyczącej współczesnych kierunków przemian nauk społecznych. Organizatorami Konferencji są: Doktoranci Studiów Doktoranckich z Zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce Uniwersytetu Gdańskiego.

Szczególny nacisk planuje się położyć na następujące zagadnienia:

• jakość życia współczesnego człowieka
  • społeczeństwo obywatelskie: problemy i wyzwania
  • edukacja wczoraj i dziś
  • systemy polityczne i partyjne
  • aksjologia w naukach społecznych
  • stosunki międzynarodowe
  • zagrożenia dla rozwoju współczesnego świata

W ramach konferencji przewidziano również debatę, na temat sytuacji doktorantów na uczelniach wyższych, zorganizowaną w poniższych obszarach problemowych:

• dobre praktyki w dydaktyce akademickiej
  • miejsce doktoranta na rynku pracy
  • społeczne funkcje uniwersytetu
  • sytuacja doktoranta na uczelni wyższej

Planowane jest wydanie recenzowanej publikacji pokonferencyjnej w formie elektronicznej.

Zgłoszenie udziału w konferencji:

Formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać do 31.07.2015  na adres mailowy: konferencja.doktorantowug2015@gmail.com

Koszt uczestnictwa w konferencji wynosi 100zł. Po zaakceptowaniu zgłoszenia otrzymają Państwo wiadomość zwrotną wraz z numerem rachunku bankowego, na który należy wnieść opłatę konferencyjną.

Komitet Naukowy Konferencji:

• Prof. zw. dr hab. Tomasz Szkudlarek - Kierownik Studiów Doktoranckich z Zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce, Kierownik Zakładu Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych
  • Prof. zw. dr hab. Maria Mendel - Kierownik Zakładu Pedagogiki Społecznej UG
  • Prof. UG, dr hab. Jarosław Nocoń – Zastępca Kierownika Studiów Doktoranckich z Zakresu Pedagogiki i Nauk o Polityce, Kierownik Zakładu Teorii Polityki UG
  • Prof. UG, dr hab. Tadeusz Dmochowski – Dyrektor Instytutu Politologii UG, Kierownik Zakładu Studiów Pozaeuropejskich
  • Prof. EUH-E dr hab. Jolanta Kruk – Kierownik Katedry Podstaw Nauk Pedagogicznych, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej
  • Prof. UG dr hab. Maria Groenwald- Zakład Badań nad Dzieciństwem i Szkołą UG
  • Dr Piotr Zamojski – Zakład Dydaktyki UG