fbpx Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch na inaugurację Starego Maneżu | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch na inaugurację Starego Maneżu

Zbigniew Wodecki oraz Mitch & Mitch Fot. Michał MurawskiDwa odległe światy w jednym projekcie muzycznym. Zbigniew Wodecki oraz Mitch & Mitch wystąpią na koncercie inaugurującym działalność Starego Maneżu we wrzeszczańskim Garnizonie Kultury.

Zbigniewa Wodeckiego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów polskiej sceny muzycznej. Sławę zapewnił sobie popularnymi piosenkami „Chałupy welcome to” oraz „Pszczółką Mają”.  Swoją karierę solową rozpoczął od wydania  w 1976 roku albumu „Zbigniew Wodecki”. Płyta ta przeszła bez echa, aż do momentu kiedy po 40 latach od premiery, wpadła w ręce zespołu Mitch & Mitch.

Mitch & Mitch to nie tylko zespół. To zdecydowanie najciekawsze muzyczne zjawisko ostatniej dekady. Energia, poczucie humoru, oryginalne kompozycje i wspaniałe instrumentarium sprawiają, że koncerty dziewięcioosobowego combo to prawdziwa muzyczna uczta. Działający od 2002 roku skład, który od duetu rozwinął się w nonet, zadebiutował w 2003 roku płytą „Luv Yer Country”, której styl sami określili jako country&eastern.

Ich wspólny projekt „1976: A Space Odyssey” okazał się spektakularnym sukcesem. Wydany w tym roku album zachwyca publiczność w każdym wieku i o różnych upodobaniach muzycznych. Świeże aranżacje tchnęły w debiutanckie piosenki Wodeckiego nowe życie, nie pozbawiając ich klimatu lat 70. Świeżość i radość Mitchów wyczuwalna w każdej kompozycji ożywiły utwory Wodeckiego i nadały im nowy ton.

„Gdy zaczynasz się bawić muzyką, wtedy jesteś artystą. Jeśli nie umiesz się bawić, jesteś rzemieślnikiem. Ich zabawa z materiałem muzycznym podnosiła walor tej muzyki. Wyciągnęli z tej płyty wszystkie radosne momenty, o których ja w ten sposób nie myślałem. Oni wyciągnęli z tego radość” - mówił Zbigniew Wodecki w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Album „1976: A Space Odyssey” nagrany został w wytwórni Lado ABC, której współzałożycielami są Mitch & Mitch.

Muzycy, którzy dwa lata temu podczas Off Festivalu uwiedli zgromadzoną w Katowicach publiczność, przyjadą do Gdańska, aby zainaugurować pierwszy sezon artystyczny Starego Maneżu. Klub powstał w ramach Garnizonu Kultury – położonego w dzielnicy Wrzeszcz centrum kultury i rozrywki, które swoim rozmachem (ponad 12 tys. m2 powierzchni poddanej rewitalizacji) imponuje w skali kraju.

„W Starym Maneżu chcemy prezentować wyjątkowe projekty; to miejsce ma być źródłem artystycznych i estetycznych odkryć, angażować i pozytywnie zaskakiwać, integrować i budować pozytywne relacje międzypokoleniowe, dlatego też na otwarcie wybraliśmy projekt Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch”  – mówi Justyna Glazar z zespołu Starego Maneża.

10 października 2015 (sobota) godz. 20.00
STARY MANEŻ
, Garnizon ul. Słowackiego 23,  Gdańsk Wrzeszcz

BILETY:
80 PLN - miejsca stojące do 10.09.2015 lub do wyczerpania biletów
100 PLN - miejsca stojące
120 PLN - miejsca stojące w dniu koncertu

Bilety do nabycia on-line na www.starymanez.pl

Fot. Michał Murawski

poniedziałek, 7 września 2015 roku, 12:35