fbpx Największe wydarzenie polskiej społeczności chemicznej | MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Największe wydarzenie polskiej społeczności chemicznej

Słowo chemicals na pojemniku Fot. FreeimagesOgólnopolski Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego to największe wydarzenie naukowe dla polskich chemików. Tegoroczna – 58. edycja odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim. W Radiu MORS o planowanych prelekcjach, spotkaniach, dyskusjach rozmawiamy z prof. Lechem Chmurzyńskim, przewodniczącym komitetu organizacyjnego zjazdu.

21-25 września 2015 roku w Gdańsku odbędzie się 58. Ogólnopolski Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Będzie to największe wydarzenie polskiej społeczności chemicznej, podczas której Uniwersytet Gdański będzie gościł około tysiąca uczestników z całej Polski oraz znaczną liczbę gości zagranicznych.

Jak podkreślają organizatorzy – organizacja Zjazdu Naukowego w Gdańsku ma wymiar szczególny: „Tysiącletni Gdańsk przez wieki słynął ze swojego umiłowania wolności i swobód obywatelskich, a dzięki zamożności i mądrości swych włodarzy wspierał zawsze rozwój nauki i kultury. Odwaga, świeżość, ale przede wszystkim wolność. Taki jest współczesny Gdańsk i taka jest gdańska nauka oraz kultura. Dlatego też chcielibyśmy aby obradom 58. Ogólnopolskiego Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Chemicznego przyświecała myśl polska chemia w mieście wolności”.

Podczas zjazdu naukowego PTChem, największego wydarzenia naukowego dla polskich chemików, będzie okazja do wymiany opinii i dyskusji specjalistów z instytucji naukowych, w tym przedstawicieli wszystkich znaczących ośrodków akademickich oraz instytutów naukowych, reprezentantów przemysłu chemicznego i pokrewnych, a także nauczycieli chemii oraz doktorantów i studentów. Naukowcy dyskutować będą o wykorzystaniu chemii w naszym otoczeniu i w życiu codziennym. Będą rozmawiali o nowoczesnych technologiach chemicznych, o nowych lekach czy o wykorzystaniu nanocząstek w ochronie zdrowia człowieka i środowiska. Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję że spotkanie chemików z zakresu różnych dyscyplin w mieście wolości zaowocuje nowymi pomysłami.

58. Ogólnopolski Zjazd Naukowego Polskiego Towarzystwa Chemicznego odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta Lecha Wałęsy, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Więcej informacji o zjeździe w wywiadzie Radia MORS z prof. Lechem Chmurzyńskim. Emisja: piątek o 10.00, wtorek o 13.00 i środa o 8.00.

Fot. Freeimages

czwartek, 17 września 2015 roku, 12:28